Twoja Mazda3

 

Dynamika ruchu. Sportowe zacięcie. Elegancja w DNA. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Działa na wszystkie zmysły, dostarczając niepowtarzalnych doznań. Odczuj to na własnej skórze już w pierwszych sekundach jazdy Twoją Mazdą 3.  Zapraszamy w podróż, w której odkryjesz najważniejsze i najbardziej ekscytujące informacje na temat Twojego samochodu.

 

Zanim wyruszymy, poznaj filozofię JEDNOŚĆ JINBA ITTAI

Podobnie jak pozostałe samochody z rodziny Mazdy, Mazda 3 została zaprojektowana z myślą o dostarczaniu kierowcy tradycyjnego, japońskiego doświadczenia Jinba Ittai (jedności jeźdźca z wierzchowcem). Jest to określenie nawiązujące do czasów samurajskich, kiedy konni łucznicy praktykujący niezwykłą sztukę Yabusame, musieli wykształcić intuicyjny sposób komunikacji ze swoim wierzchowcem, aby trafić w cel. Zobacz to na filmie!

 

 

Poznaj STYLIZACJĘ KODO – DUSZA RUCHU

Dzięki dynamicznej sylwetce Mazda3 sprawia wrażenie ciągłego ruchu. Zapierającą dech stylistykę auto zawdzięcza wielokrotnie nagradzanej filozofii projektowej KODO – Dusza Ruchu. Muskularne nadwozie o wyrazistych konturach nawiązuje do mocy i sprawia wrażenie płynności, odzwierciedlając przy tym dynamikę i czystą przyjemność z jazdy. Silna i szeroka sylwetka podkreśla doskonałe osiągi i zwrotność. Zewnętrzny wygląd samochodu przekazuje wrażenie energetycznego napięcia oraz uczucie rytmicznego ruchu od pierwszego spojrzenia.

 

 

Wejdź do środka i poczuj wnętrze Mazdy 3…

Stworzone z myślą o człowieku wnętrze Mazdy3 charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia i troską o detale. Niespodziewanie przestronna, luksusowo wykończona kabina ze sportowymi fotelami, elektrycznym hamulcem postojowym, kolorowymi szwami i miękkimi w dotyku materiałami dostarczają pasażerom bezkompromisowego komfortu, potęgując radość z jazdy, a zaprojektowany na nowo panel przyrządów, obszyta skórą *podgrzewana kierownica i chromowane pokrętła nawiewów dostarczają luksus z najlepszej półki.

 

mazda-3-wnętrze-auto-gazda-mazda-bielsko.jpg

 

mazda-3-kierownica-gazda-mazda-bielsko.jpg,

 

mazda-3-od-srodka-auto-gazda-mazda-bielsko.jpg

 

 

 

TECHNOLOGIA SKYACTIV – przedłużenie Twoich zmysłów.

Na przełomowe technologie SKYACTIV składają się super wydajne silniki o niskim spalaniu, lekkie i bezpieczne nadwozia oraz zawieszenia dające frajdę z jazdy. Właśnie dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE możesz mieć pewność, że w porę wykryjesz zagrożenia na drodze, zwiększając bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. 

 

 

 

SKYACTIV-BODY - BEZPIECZNE NADWOZIE

• Konstrukcja ramy nadwozia o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa biernego.

• Aż 60% nadwozia zostało zbudowane przy użyciu ultra wytrzymałej stali dzięki czemu zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo.

• Aż 31% sztywniejsze nadwozie (hatchback) zapewnia lepszą przyczepność i zwiększa szybkość reakcji na polecenia kierowcy a zarazem oferuje bardzo wysoki komfort.

• Użycie nowych, lżejszych materiałów wygłuszających sprawiło, że wnętrze Mazdy3 to jedno z najcichszych wnętrz w tej klasie.

SKYACTIV-CHASSIS - NOWOCZESNE PODWOZIE

• Sztywne i jednocześnie komfortowe podwozie zapewnia niewiarygodną przyczepność nawet w ostrych zakrętach przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego komfortu jazdy. Nawet na polskich drogach.

• Lekkie i bezpieczne, dzięki nowoczesnej konstrukcji ramy, wykonane z materiałów o większej wytrzymałości oraz wzmocnionym węzłom.

• Niski poziom hałasu we wnętrzu i większa przyjemność z jazdy dzięki zmodyfikowanej geometrii i poprawionemu tłumieniu amortyzatorów.

SKYACTIV-G PRZEŁOMOWY SILNIK BENZYNOWY

Nowy silnik benzynowy lepiej przyspiesza i zarazem mniej pali. Ma do 15% wyższy moment obrotowy, jest o 10% lżejszy oraz zużywa do 20% mniej paliwa. Taki wynik możliwy był dzięki mniejszej masie tłoków, korbowodów, a także mniejszym oporom ruchu w przekładni łańcuchowej oraz efektywniejszemu chłodzeniu.

  

i-ACTIVSENSE — AKTYWNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Jak w poprzednich modelach SKYACTIV Mazda uzyskała najwyższy możliwy wynik (5 gwiazdek) w testach EuroNCAP i spodziewa się równie wspaniałych wyników w innych organizacjach oceniających bezpieczeństwo. W Maździe3 połączono zestaw zaawansowanych technologii aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE z innowacyjną koncepcją biernej ochrony pasażerów i pieszych.

 

i-activsense1-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

 

i-activsense2-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

 

i-activsense3-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

 

 

 

Bezpieczeństwo Bierne

• W standardowym wyposażeniu przednie, boczne poduszki i kurtyny powietrzne.

Wzmocnione oparcie tylnej kanapy, aby chronić przed wpadnięciem bagażu do przestrzeni pasażerskiej.

• Duża przednia strefa zgniotu pomaga pochłonąć energię kolizji i skierować ją z daleka od kabiny.

Wzmocnione profile progów pomagają zapobiegać wnikaniu przednich kół do kabiny przy niecentralnym zderzeniu czołowym.

Nowa konstrukcja siedziska fotela, oparcia i podłokietnika minimalizująca ryzyko obrażeń.

• Sztywne, ale lekkie nadwozie SKYACTIV jest bezpieczniejsze z każdej strony dzięki wykonaniu z materiałów o większej wytrzymałości, prostym i ciągłym elementom struktury ramy oraz wzmocnieniu ramy.

Mocna, ciągła struktura zmniejszająca odkształcenia przedziału pasażerskiego i zagrożenie obrażeniami przy bocznym zderzeniu, sterując rozpraszaniem energii uderzenia.

• Wzmocniona tylna część płyty podłogowej i zderzak lepiej pochłaniają uderzenia.

 

 

ODZYSKIWANIE ENERGII i-ELOOP

i-ELOOP to opracowany przez Mazdę pierwszy na świecie system odzyskiwania energii w samochodzie osobowym, wykorzystujący kondensator. Ten unikalny system rozpoczyna ładowanie kondensatora z chwilą, gdy kierowca zdejmie nogę z pedału gazu. Energia zmagazynowana w kondensatorze może być wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych. Dzięki temu więcej energii z paliwa przeznaczane jest na napędzanie samochodu, co przyczynia się do zmniejszenia spalania aż do 10%.

 

 

Interaktywna komunikacja 

MZD CONNECT

Podłącz swój telefon przez Bluetooth, skorzystaj z zestawu głośnomówiącego, wyślij SMS-a, posłuchaj radia internetowego, sprawdź co nowego na Twitterze. A co najważniejsze – wszystko jest pod ręką.

 

mzd-rozrywka-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

 

KOMUNIKACJA

Bezpłatny dostęp do ponad 30 tys. stacji, wliczając radio, podcasty, portale społecznościowe, audiobooki, spersonalizowane usługi związane z lokalizacją i wiele innych. Wystarczy tylko połączyć swój telefon z samochodem.

SYSTEM STEROWANIA HMI

Wygodne i intuicyjne sterowanie dzięki systemowi HMI, którego pokrętło jest otoczone 5 przyciskami– po jednym na każdy palec. Tak abyś wszystko miał pod ręką. Nawigacja, menu główne, system audio, „wstecz” i „ulubione”. Dodaliśmy również specjalnie dla Ciebie dodatkowe pokrętło do regulacji głośności.

WYŚWIETLACZ HEAD-UP

Jako jeden z pierwszych wyświetlaczy typu head-up w tym segmencie, wyświetla na przezroczystym ekranie dane takie jak: prędkość jazdy, wskazówki nawigacji oraz statusy układu i-ACTIVSENSE. Zapewnia w ten sposób dostęp do najważniejszych informacji bez odrywania oczu od drogi.

 

mazda-3-wyświetlacz-head-up-gazda-mazda-bielsko.jpg