NOWE BERLINGO

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI NOWEGO CITROËNA BERLINGO! Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

 nowy-citroen-berlingo-van-auto-gazda-śląsk.png

Nowy Citroën Berlingo – kolejna odsłona kultowego kombivana, który swój początek miał w 1996r. Trzecia generacja  kontynuuje cykl prostego, a zarazem multifunkcjonalnego samochodu, który w ciągu kilkunastu lat był zarówno towarzyszem rodzinnych wypraw, jak i niezawodnym partnerem biznesowym. Dziś kontynuuje spójną stylistykę marki Citroën, dodając nowemu  Berlingo  świeże spojrzenie i zadziorny charakter. Zobacz na żywo Nowego Citroëna Berlingo w salonach Citroën Auto-Gazda w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej oraz w Pszczynie!      

 

Nowy Citroën Berlingo – kontynuacja fenonemu modelu

Citroën Berlingo.  

 

NOWY-CITROËN-BERLINGO-rodzinny-samochód-citroen-auto-gazda-śląskie.jpgOd początku Citroën Berlingo wprowadził wiele innowacji w segmencie kombivanów, dzięki którym wyróżnił się swoją odmiennością, wyznaczając tym samym nowe standardy pod względem wszechstronności i funkcjonalności. Jednym z przykładem tej funkcjonaloności jest wprowadzenie trzech, niezależnych tylnych siedzeń, podsufitowego schowka Modutop® lub otwieranej tylnej szyby. Takie rozwiązania były strzałem w dziesiątkę i  okazały się niezwykle korzystne dla jego stylistyki, komfortu i właściwości jezdnych. W 2017 r. sprzedano 165 000 egzemplarzy samochodów osobowych i użytkowych drugiej generacji, której produkcja rozpoczęła się w 2008 r.

Wynik ten był lepszy niż w rekordowym 2016 r. W 2017 r. Citroën Berlingo stał się najlepiej sprzedającym się modelem marki w 17 krajach. Dziś jest drugim w rankingach sprzedaży modelem Citroëna po C3, a w Europie drugim najlepiej sprzedającym się modelem kombivana i należy do pierwszej trójki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. W sumie od chwili wprowadzenia na rynek w 1996 r. wyprodukowano ponad 3,3 miliona egzemplarzy tego modelu.

 

Nowy Citroën Berlingo – dla kogo?

Trzecia generacja Berlingo w wersji osobowej Citroën odsłania ważny model zarówno dla marki, jak i dla segmentu, którego był inicjatorem. Samochód uniwersalnie dostosowuje się do potrzeb zarówno młodych rodzin z dziećmi, ale również seniorów, którzy cenią sobie komfort i przejrzystość podczas jazdy, czyniąc samochód idealnym partnerem w prowadzeniu aktywnego stylu życia. Miłośnicy Berlingo szukają w nim przestronności, funkcjonalności i prostoty, zachowując jednocześnie nietuzinkową stylistykę i nutę nowoczesności. Pod względem stylu i komfortu nowy Citroën Berlingo jest odpowiedzią na nowe hasło marki „Inspired By You”.

NOWE-BERLINGO-2018-citroen-auto-gazda-bielsko.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Citroën Berlingo – nowy wygląd!

Nowe Berlingo nawiązuje do C3 Aircross z charakterystycznymi nakładkami ochronnymi Airbump. Sylwetkę samochodu cechuje krótki i wysoki przód, który jest zapowiedzią nowej, większej przestrzeni w kabinie. Mocne przesunięcie przedniej osi do przodu było możliwe dzięki zastosowaniu zupełnie nowej, lekkiej i sztywnej platformy EMP2.  Jest lżejsza, dzięki czemu samochód staje się oszczędniejszy, a jednocześnie zwiększa się ładowność. Ma być także zwrotniejszy od swojego poprzednika.

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-bielsko.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi boczne przesuwne i uchylna tylna szyba.

Nowy Citroën Berlingo jest wyjątkowo łatwy w użytkowaniu, dzięki drzwiom bocznym przesuwnym. Szerokość drzwi została zoptymalizowana, aby ułatwić dostęp do wnętrza samochodu. Tylną szybę można uchylić, co maksymalnie upraszcza dostęp do części bagażowej samochodu.

 

bagażnik-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

 

Płaska podłoga - optymalna konfiguracja.

Wnętrze Nowego Citroëna Berlingo można dostosować do aktualnych potrzeb pasażerów - tylne fotele można złożyć osobno lub razem, uzyskując płaską podłogę. W długości XL, przy złożonym fotelu pasażera z przodu, uzyskuje się w ten sposób 4000 litrów pojemności ładunkowej i ponad 3 metry długości użytkowej. Tylną półkę osłaniającą bagażnik montuje się na jednym z dwóch poziomów. Pierwszy z nich to klasyczna, wysoka pozycja, drugi – niższy – umożliwia dogodny podział przestrzeni bagażowej. Półka znosi obciążenie do 25 kg i jest łatwo dostępna dzięki uchylnej szybie w pokrywie bagażnika. Zdemontowaną półkę ustawia się pionowo za tylnym rzędem foteli.    konfiguracja-bagażnik-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

   

Nowy Citroën Berlingo - dwie wersje nadwozia.

nowe-berlingo-dwie-wersje-nadwozia-auto-gazda.jpg

Nowy Citroën Berlingo będzie dostępny w dwóch wersjach długości nadwozia. Podstawowa wersja M jest o dwa centymetry dłuższa od modelu poprzedniej generacji – mierzy 4,40 m przy rozstawie osi 2,78 m i bagażnikiem o pojemności 775l. Wydłużony wariant XL zyskał 35 cm, dając w sumie 4,75 m długości przy rozstawie osi 2,97 m. Bagażnik w tej wersji oferuje 1050 litrów. Obydwie wersje Citroena Berlingo występują w konfiguracji pięcio- i siedmioosobowej. Przestrzenią można dowolnie konfigurować, a to dzięki modułowej konstrukcji z trzema niezależnymi, wyjmowanymi tylnymi fotelami.

długości-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-8.jpg

nowy-citroen-berlingo-wymiary-nadwozia-auto-gazda-śląsk.PNG

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-pszczyna.jpg

 

 

Multifunkcjonalność zobowiązuje, dlatego w nowym Citroënie Berlingo nie mogło zabraknąć mnóstwo schowków umieszczonych wszędzie tam, gdzie można byłby się ich spodziewać. Jest ich łącznie 28, a ich łączna pojemność wynosi 186 litrów! W samej części nad pasażerami – Modutop – wygospodarowano 92 l przestrzeni w różnego rodzaju skrytkach.

 

 

 

 

 


 

 

Nowy Citroën Berlingo - prosty, a zarazem zaskakujący design.

nowe-berlingo-citroen-auto-gazda-katowice-bielsko-pszczyna-gliwice.jpg

Nowego Citroëna Berlingo nie można pomylić z żadną inną marką – na pierwszy rzut oka można zauważyć charakterystyczny znaczek marki  Citroën, który rozciąga się przez całą maskę, tworząc unikalny wygląd grilla. Chromowane przedłużenia otaczają światła, które znamy dobrze z innych modeli marki, takich jak C3, czy  C3 Aircross. Nowy Berlingo otrzymał trochę więcej ekspresji, tworząc wyższą i bardziej zwartą maskę silnika, charakterystyczny pas przedni z dwupoziomowym układem świateł i przednią szybą, zapewniającą więcej światła i przestrzeni we wnętrzu.

 

Dach wykończony jest funkcjonalnymi relingami, boki ozdobiono stylowymi panelami Airbump®, dającymi ochronę przed niepożądanymi otarciami. Śmiały, wyrazisty, energiczny – taki właśnie jest nowy Citroën Berlingo!

 

 

 

Nowy Citroën Berlingo - liczne możliwości personalizacji!

Nowy Citroën Berlingo nie tylko zachwyca wyglądem, ale i kolorem! W palecie kolorów nadwozia Nowego Citroëna Berlingo znajdzie takie kolory, jak:

  • Blanc Banquise
  • Gris Artense
  • Aqua Green
  • Noir Onyx
  • Gris Platinium
  • Rouge Ardent
  • Sable
  • Deep Blue

nowy-citroen--berlingo-kolory-nadwozia-auto-gazda-katowice.png

Uzupełniają ją pakiety Pack Color i wstawki w kolorach Blanc lub Orange wokół reflektorów przeciwmgłowych i na listwach bocznych.

Nowy Citroën Berlingo wyróżnia się kolorystyką w Pakiecie Look XTR. W pakiecie tym przewidziano obudowę lusterek bocznych Noir Onyx, listwy ochronne w kolorze nadwozia na zderzaku z przodu i z tyłu, a także tonację kolorystyczną wnętrza Wild Green, z pomarańczowymi paskami na tapicerce. W Nowym Berlingo mamy również do wyboru wnętrze Mica Green oraz Metropolitan Grey.

tonacje-wnętrza-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

 

Trzy niezależne fotele identycznej szerokości!

Każdy pasażer siedzący z tyłu może cieszyć się równym komfortem jazdy, dzięki trzem niezależnym fotelom identycznej szerokości. W obu wersjach długości, zarówno pięcio, jak i siedmioosobowej, pasażerowie siedzący z tyłu mają dużo miejsca na wysokości kolan. Każdy z trzech tylnych foteli można indywidualnie złożyć równo z podłogą. Wszystkie są wyposażone w system mocowania Isofix i-size.

NOWE-BERLINGO-2018-wnętrze-citroen-auto-gazda-gliwice.jpg

 

Nowy Citroën Berlingo - bogate i funkcjonalne wnętrze!

Funkcjonalność musi wiązać się prostotą, a proste rozwiązania są najlepsze! W kabinie Nowego Citroëna Berlingo znajdziemy charakterystyczną dla marki stylizację, oszczędną w formie, ale niezwykle praktyczną deskę rozdzielczą, wyposażoną w liczne, pomysłowe schowki.

 

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-katowice.jpg

NOWE-BERLINGO-2018-wnętrze-citroen-auto-gazda-katowice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE-BERLINGO-2018-panoramiczny-dach-citroen-auto-śląskie.jpg

 

Cechą charakterystyczną dla kombivanów jest podwyższone stanowisko kierowcy i pasażerów, gwarantujące lepszą widoczność oraz komfort prowadzenia. Duża przeszklona powierzchnia w Nowym Citroënie Berlingo zapewnia doskonałą widoczność otoczenia samochodu w promieniu 360° i pozwala cieszyć się pełnym światła wnętrzem. Do równomiernego doświetlenia kabiny przyczynia się także przeszklony dach panoramiczny, z elektrycznie sterowaną roletą.

Jak każdy Citroën, Nowe Berlingo wpisuje się w ramy programu Citroën Advanced Comfort®. Każda przejażdżka to czysty relaks w najlepszym wydaniu, a to za sprawą wygodnych foteli, zawieszenia amortyzującego nierówności nawierzchni i wysokiej klasy izolacji akustycznej! 

 

NOWE-BERLINGO-2018-citroen-auto-gazda-slask.jpg

 

Nowy  Citroën Berlingo - Inteligentna Technologia.

Technologia jest mocną stroną samochodów marki Citroën, dlatego nie mogło jej zabraknąć w Nowym Citroënie Berlingo, w którym znajdziemy bogaty zestaw nowoczesnych i użytecznych technologii, ułatwiających codzienne życie i zwiększających bezpieczeństwo jazdy.

Jazda pod kontrolą Grip Control z Hill Assist Descent i kontrolą stabilności przyczepy​

W Nowym Citroënie Berlingo zastosowano rozwiązania pozwalające kierowcy zoptymalizować trakcję samochodu. Służy do tego między innymi technologia Grip Control z funkcją Hill Assist Descent. Zapewnia ona kontrolę nad prędkością i poprawia właściwości trakcyjne, bez względu na stan nawierzchni i stopień nachylenia drogi. Kontrola stabilizacji toru jazdy przyczepy, będąca dodatkową funkcją systemu stabilizacji toru jazdy ESP, wykrywa ruchy wahadłowe przyczepy w samochodzie z fabrycznym hakiem. Działa też na hamulce w celu ustabilizowania toru jazdy przyczepy.

Bezpieczna jazda z 19 systemami wspomagającymi prowadzenie

Alarm niezamierzonego przekroczenia linii, system monitorujący koncentrację kierowcy, system kontroli martwego pola, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system automatycznego hamowania, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision to tylko zalążek praktycznej technologii, którą znajdziecie w Nowym Berlingo!

systemy-bezpieczeństwa-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-22.jpg

wspomaganie-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-23.jpg

Ekran dotykowy 8'' to stała łączność ze światem

Ekran dotykowy 8" i cztery systemy łączności: Mirror Screen, CITROËN Connect Navi, CITROËN Connect Box i indukcyjna ładowarka do smartfona, zapewniają łączność pomiędzy światem urządzeń cyfrowych a samochodem.

NOWE-BERLINGO-2018-tablet-citroen-auto-gazda-pszczyna.jpg

 

 

Nowy Citroën Berlingo – ekonomiczne i efektywne silniki PureTech.

Zastosowanie nowego wariantu platformy i silników najnowszej generacji, wydajnych, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska, gwarantuje niezwykle dynamiczne właściwości jezdne Nowego Citroëna Berlingo. Oferta silników to zarówno silniki Diesla i benzynowe, sprawdzające się zarówno podczas jazdy w mieście, jak i poza nim. Jednostki te umożliwiają rewelacyjne osiągi, pozwalając przy tym efektywnie ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Nowy Citroën Berlingo dostępny będzie m. in. z 8-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów (EAT8), przyczyniającą się do wyjątkowego komfortu prowadzenia.

Silniki benzynowe z gamy PureTech:

silnik PureTech S&S o pojemności 1,2 litra i mocy 110 KM z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów lub 130 KM z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

nowe-berlingo-citroen-auto-gazda-katowice-bielsko-pszczyna-gliwice.jpg

Silniki Diesla z gamy BlueHDi:


silnik BlueHDi S&S o pojemności 1,5 litra i mocy 75 KM, 100 KM lub 130 KM z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów lub automatyczną EAT8.

 

Nowe Berlingo - nowe możliwości!

Nowy Citroën Berlingo to doskonały wybór dla wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń i nieograniczone możliwości. W tym miejscu podsumowaliśmy najważniejsze zmiany, które można znaleźć w Nowym Berlingo: 

-  wyjątkowa modułowość dzięki trzem niezależnym tylnym fotelom o jednakowej wielkości, które można złożyć
za pomocą prostego przycisku Magic flat® umieszczonego w bagażniku. W połączeniu ze składanym przednim fotelem pasażera pozwala to uzyskać całkowicie płaską podłogę i długość ładowania do 2,70 m w przypadku nadwozia w rozmiarze M i 3,05 m w rozmiarze XL,

dwoje dużych bocznych drzwi przesuwnych wyposażonych teraz w elektrycznie opuszczane szyby,

-  wzorcowa w tej klasie pojemność bagażnika, powiększona o 100 l do 775 l w przypadku nadwozia w rozmiarze M. Łatwy dostęp do bagażnika dzięki otwieranemu tylnemu oknu i 2-pozycyjnej półce,

-  większe i bardziej inteligentne schowki, np. wielofunkcyjny system Modutop® nowej generacji zapewniający lepsze doświetlenie wnętrza lub schowek Top Box, wyjątkowy dzięki sufitowej poduszce powietrznej Airbag in Roof.

Ponadto Nowy Citroën Berlingo poszerza funkcjonalność dzięki:

platformie EMP2, która pozwala na zwiększenie zwrotności (elektryczne wspomaganie kierownicy, średnica skrętu), zoptymalizowanie masy oraz na dostęp do najnowszych technologii wspomagania prowadzenia. Część tylna platformy pozostaje bez zmian w celu uzyskania większej ładowności i zachowania dotychczasowej szerokości między nadkolami,

19 technologiom wspomagania prowadzenia, takim jak: kolorowy wyświetlacz przezierny (Head-up Display), tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymania pojazdu, elektryczny hamulec postojowy, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision, system Grip Control z funkcją Hill Assist Descent czy też system stabilizacji toru jazdy przyczepy,

-  czterem technologiom usług łączności, takim jak CITROËN Connect Navi lub ładowanie bezprzewodowe smartfona,

-  nowemu zawieszeniu stanowiącemu kwintesencję know-how Citroëna w zakresie komfortu, szerokiej gamie wydajnych układów napędowych, takich jak nowy silnik BlueHDi 1.5 lub automatyczna skrzynia biegów EAT8, a także jednostki PureTech 1.2

 

Nowy Citroën Berlingo to samochód "Inspired by you" - stworzony dla każdego, zainspirowany potrzebami każdego z nas. Bez względu na to, czy służy jako samochód rodzinny, do podróży małych i dużych - możesz go szybko dostosować do każdej sytuacji. W Nowym Berlingo poczujesz się przede wszystkim jak u siebie w domu - komfortowo, bezpiecznie, stylowo. Poznaj jego wersje wyposażenia i cennik poniżej:    


Nowy CITROËN BERLINGO - Cennik modelu
         
Wersja Silnik Skrzynia biegów Ceny:
      BRUTTO NETTO
     
Długość nadwozia M        
LIVE 1.2 PureTech 110 S&S  M6           61 900              50 325   
1.5 BlueHDi 75 M5           64 700              52 602   
1.5 BlueHDi 100  M5           70 000              56 911   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           76 800              62 439   
FEEL 1.2 PureTech 110 S&S M6           68 400              55 610   
1.5 BlueHDi 100  M5           76 500              62 195   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           83 300              67 724   
1.5 BlueHDi 130 S&S  EAT8           91 300              74 228   
SHINE 1.2 PureTech 110 S&S M6           77 900              63 333   
1.5 BlueHDi 100 M5           86 000              69 919   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           92 800              75 447   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8         100 800              81 951   
Długość nadwozia XL        
LIVE 1.2 PureTech 110 S&S M6           65 900              53 577   
1.5 BlueHDi 100 M5           74 000              60 163   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           80 800              65 691   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8           88 800              72 195   
FEEL 1.2 PureTech 110 S&S M6           72 400              58 862   
1.5 BlueHDi 100 M5           80 500              65 447   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           87 300              70 976   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8           95 300              77 480   
SHINE 1.2 PureTech 110 S&S M6           81 900              66 585   
1.5 BlueHDi 100 M5           90 000              73 171   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           96 800              78 699   
  1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8         104 800              85 203   

nowy-citroen--berlingo-katalog-auto-gazda-śląsk-PRZYCISK.png


 

Nowy Citroën Berlingo z nagrodą Autobest

„Best Buy Car of Europe 2019”

 

Nowy Citroën Berlingo zdobył nagrodę Autobest „Best Buy Car of Europe 2019”, pokonując pięciu pozostałych finalistów.  Nagrodę otrzymuje samochód, który jest uznany za najlepszą ofertę dla klientów w 2019 roku. Jury przyznało ten prestiżowy tytuł trzeciej generacji kombivanów Citroëna – twórcy tej koncepcji samochodu.  
 
 
Zdaniem jury Autobest Nowy Citroën Berlingo jest samochodem, który najlepiej spełni oczekiwania klientów w 2019 roku. W 2018 roku nagrodą MANBEST (MANager BEST) została również uhonorowana Linda Jackson, dyrektorka generalna Citroëna.  Co roku począwszy od 2001 roku Autobest nagradza samochód, który zdobywa największą liczbę głosów. Jury, w skład którego wchodzi 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów Europy, ocenia modele na podstawie 13 kryteriów. Należą do nich między innymi stosunek jakości do ceny, stylistyka, komfort, zastosowane technologie oraz jakość oferowanych usług i dostępność części zamiennych w sieci dystrybucji. Po raz pierwszy w historii Autobest nagroda „Best Buy Car of Europe” po raz drugi z rzędu została przyznana temu samemu producentowi. Nowy Citroën Berlingo, podobnie jak wybrany w zeszłym roku kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross, wyróżnił się na tle konkurencji i wygrał osiemnastą edycję konkursu dzięki zmodernizowanej stylistyce, zaawansowanym technologiom i silnikom najnowszej generacji. Wniósł powiew świeżości do segmentu kombivanów. Nowa generacja, zainspirowana oczekiwaniami klientów, doskonale odzwierciedla nowe hasło marki „Inspired by you”.

 

Nowy Citroën Berlingo to niezwykle wszechstronny samochód. Jest idealnym partnerem dla rodzin lub seniorów, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Klienci cenią w nim przede wszystkim przestronne wnętrze i funkcjonalność. Tytuł przyznany wersji osobowej Nowego Citroëna Berlingo to kolejne wyróżnienie dla tego modelu po otrzymanym we wrześniu na targach w Hanowerze prestiżowym tytule „International Van Of The Year 2019” dla wersji użytkowej. Również w tym tygodniu zdobyła ona tytuł samochodu dostawczego roku (Van Of The Year) przyznawaną przez magazyn Argus. To jeszcze jeden wyraz uznania dla stylistyki, wyposażenia i zalet trzeciej generacji Berlingo, która odgrywa kluczową rolę w nowej strategii marki w segmencie samochodów użytkowych w Europie.

W 2017 roku Berlingo był najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna w blisko 17 krajach. Dziś jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna po C3. Został wyprodukowany łącznie w 3,3 milionach sztuk od momentu wprowadzenia na rynek w 1996 roku. Bardziej nowoczesny, zgodny z nową  stylistyką marki Citroën, Nowy Berlingo wpisuje się w strategię odnowy marki. Od jego premiery we wrześniu 2018 r., złożono już ponad 13 000 zamówień na nowy model, co pozwoli Citroënowi utrzymać wysoką dynamikę sprzedaży. Z przeszło 690 000 nowych samochodów zarejestrowanych na koniec października w Europie (rekordowa liczba od 7 lat), Citroën odnotował 6-procentowy wzrost sprzedaży w Europie, trzykrotnie przewyższający wzrost rynku. 
 


ODKRYJ MOŻLIWOŚCI NOWEGO CITROËNA BERLINGO! Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

 

OFERTA

21470.png​​

SPRAWDŹ!