Nowość ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

W pełni elektryczny. Pierwszy elektryczny SUV marki i kolejny skok w erę emobilności. 

Nowe osiągi. Do wyboru są aż trzy różne wielkości akumulatora. Największy z nich, o pojemności 82 kWh, może zostać naładowany od 5% do 80% nawet w 38 minut.

formularz.jpg

 
Dlaczego elektryczna Skoda Enyaq iV jest przełomowym samochodem?

skoda-enyaq-premiera-otwarcie-768x512.jpg

Nowa elektryczna ŠKODA ENYAQ iV to kolejny duży krok w udanej ofensywie produktowej marki. Model ten jest innowacyjnym połączeniem emocjonującego designu, komfortu i funkcjonalności SUVa oraz nowoczesnego napędu elektrycznego.

Pierwszy elektryczny model ŠKODY oparty na platformie MEB oferuje napęd na tylną oś lub na cztery koła, trzy pojemności akumulatora, pięć wariantów mocy i zasięg do 510 km.

Wrażenie robi szeroki wachlarz dostępnych systemów bezpieczeństwa i funkcji multimedialnych oraz zupełnie nowa koncepcja wnętrza.

 

 

 

 Napęddsc-8382-ae75cb3d8ccc7496fb0eee7.jpg

 ENYAQ iV oferuje dwa mocne silniki elektryczne (132 kW i 150 kW), które są   bardziej energooszczędne niż silniki spalinowe, generują zerową emisję CO2   z rury wydechowej i mają pełny moment obrotowy od postoju. 

 Przestrzeń, która robi wrażenie!

 Skoda Enyaq mierzy 464,8 cm długości, 187,7 cm szerokości i 161,8 cm   wysokości. Rozstaw osi to 276,5 cm. Pojemność bagażnika wynosi 585 litrów,   a próg załadunku znajduje się stosunkowo nisko. Ponadto ten elektryczny   SUV w najmocniejszej wersji może holować przyczepę o masie do 1200 kg.

 Wymiary: 

 

 

enyaq_rozmery.jpg

 

skoda_wallbox3661_web-1-1920x1280.jpg

Ładowanie

 

Enyaq iV może być ładowany na trzy sposoby. Oprócz konwencjonalnego domowego gniazda elektrycznego 230 V, do nocnego ładowania można użyć także ładowarki ściennej o mocy do 11 kW. Uzupełnienie energii trwa 6 do 8 godzin zależnie od wielkości akumulatora.

Trzecia opcja to stacje szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 125 kW, inżynierowie twierdzą, że dzięki temu pierwszy elektryczny SUV Skody od 10 proc. do 80 proc. zostanie naładowany w 40 minut.

 

 

 

 

Beztytulu.jpg

 

Zupełnie nowe wnętrze

 

 Dwuramienna, poręczna kierownica, ekomateriały wykończeniowe, w tym   skóra, 13-calowy  ekran centralny z dotykowym suwakiem do obsługi   multimediów, oraz wyświetlacz Head-up Display z  rozszerzoną   rzeczywistością. Ponadto Enyaq, a raczej zamknięta w nim sztuczna   inteligencja o imieniu Laura, rozumie 15 języków, a w sześciu z nich   rozpoznaje też płynnie wypowiadane zdania.

 Cyfrowy kokpit prezentuje na   5,3-calowym ekranie najważniejsze informacje:   prędkość, dane na temat   jazdy, wskazówki nawigacji i informacje z   aktywnych systemów   wspomagających.
Aranżacją, poziomem wykonania i   gatunkiem   zastosowanych tworzyw
Škoda wprowadza nową jakość do   świata   samochodów elektrycznych.

enyaq_iv1wnetrze.png


 

NASZ ZESPÓŁ

Daniel Łyźniak.png

WYPRZEDAŻ