Nowa Mazda 6

 

Nowa Mazda 6 właśnie dojechała do salonu Mazda Auto-Gazda. Od pierwszych sekund zachwyca swoją niepowtarzalną elegancją, wyrafinowanym stylem i doskonałością formy. Poznaj ją bliżej na jazdach próbnych!


 

Poznaj Nową Mazdę6. Wykwintna. Dojrzała. Zachwycająca. Od pierwszego spojrzenia zwraca uwagę na głębokie, nowe spojrzenie samochodu, który zyskał nowe reflektory  - smukłe, pociągłe, tworząc świetlną linię połączoną z grillem z obu stron smukłą, chromowaną listwą. Głębia ujawnia się przede wszystkim w stylistyce grilla, która podkreśla szeroką sylwetkę pojazdu. Kierując się do tylnej części nadwozia prowadzą nas smukłe linie nadwozia, które wprawiają pojazd w ruch. Podobnie jak przednie światła, tylne zostały połączone elegancką listwą biegnącą wzdłuż jej krawędzi. Dolny pas tylnego zderzaka został również pokryty lakierem, co sprawie, że uzyskał bardziej zwarty wygląd i jakość. Cała forma samochodu została pokryta nowym lakierem Soul Red Crystal i stoi na nowych felgach, które wykonane są ze stopu metali lekkich.

Otwierając drzwi do nowego wnętrza zastanie estetyczny, ciemny środek, który zachwyci swoją prostotą. Zasiadając w fotelach możemy mieć wrażenie, jakby samochód był szyty na miarę. To za sprawą przeprojektowanych foteli na nowo, po to by podróżujący odczuwali maksymalny komfort jazdy w każdych warunkach. Przyglądając się z bliska detalom będziemy je chcieli poznać je każdym zmysłem. Twórcy Nowej Mazdy 6 przemyśleli również komfort podróżującego, przygotowując wentylowane fotele, które zostały pokryte w skórę Nappa. Kolejne detale tylko utwierdzają w przekonaniu, że Nowa Mazda6 aspiruje do samochodów klasy premium -  detale z prawdziwego drewna Sen i zamszu na desce rozdzielczej oraz na drzwiach.

Poznaj bliżej Nową Mazdę6.     

 

nowa-mazda-6-sedan-auto-gazda-bielsko-biala.jpg

 

Nowa Mazda6 – Piękno sylwetki.

mazda-6-2018-sedan-auto-gazda-bielsko-biala.jpg

 

Pierwsze spojrzenie na Mazdę6 na pewno wyłapie nowy, niżej schodzący grill, który podkreśla głębokość przedniej bryły oraz szerokość sylwetki. W nowej wersji Mazdy6 reflektory diodowe zawierają w sobie światła przeciwmgielne, a powierzchnie lakierowane sięgają teraz w niższe partie nadwozia. Całość eleganckiego wyglądu dopełniają felgi o nowych wzorach i średnicach od 17 do 19 cali. Kolejną nowością w sedanie Mazdy jest lakier w kolorze Soul Red Crystal, który dołącza tym samym do Machine Gray Metallic i całej gamy innych dostępnych barw nadwozia.

Projektanci Mazdy wzorem poprzednich wcieleń „szóstki” osiągnęli efekt wzmacniający postrzeganie wysokiej jakości wnętrza i wyglądu zewnętrznego nowej Mazdy6. Samochód, który w poprzednich latach był nagradzany za swój niepowtarzalny styl, zyskuje w tym wcieleniu więcej dojrzałości i spokojnej, konsekwentnej elegancji. Wybierając najbogatszy pakiet wyposażenia w nowej Maździe6 otrzymujemy ekskluzywne detale wnętrza np. wykończenie z japońskiego drewna sen, które najczęściej wykorzystuje się do budowy tradycyjnych instrumentów muzycznych i mebli.

 


 

Nowa Mazda6 – Piękno wnętrza.

nowa-mazda-6-wnetrze-auto-gazda-bielsko-biala.jpg

 

Zespół Inżynieryjny Mazdy w nowej wersji Mazdy6 dopieścił wygłuszenia wnętrza i nową opcję wyposażenia z elementami ze skóry Nappa. Co więcej, Mazda6 otrzymała system G-Vectoring Control, który dostępny jest w wyposażeniu standardowym. Jest to autorskie rozwiązanie Mazdy, dzięki któremu reakcja podwozia na ruchy układu kierowniczego staje się bardziej bezpośrednia i liniowa. Efekt ten został osiągnięty poprzez nieznaczne i chwilowe obniżenie momentu obrotowego silnika w chwili skręcenia kół, w celu lepszego dociążenia przedniej osi. To dopiero zalążek nowości, które tworzą flagową wersję Signature. Kolejnym ulepszeniom poddano również podwozie Mazdy6, które zapewnia wyższy komfort toczenia, większą zwinność i radykalną poprawę w dziedzinie NVH (redukcji hałasu, wibracji i dyskomfortu).

Wnętrze samochodu zostało przedefiniowane na nowo. Najbardziej zauważalną nowością jest szeroko rozciągnięta w poziomie tablica rozdzielcza, która podkreśla szerokość Mazdy6, a jednocześnie nadaje kabinie poczucie wyrafinowanej elegancji. W kabinie Mazdy6 Signature wykorzystano wysokiej jakości materiały—brązową skórę Nappa, której kolor inspirowany jest barwą starego drewna w dawnych świątyniach japońskich, sztuczny zamsz UltraSuede® NU o subtelnym złotym odcieniu nałożonym techniką podobną do metod zdobienia japońskich kimon oraz wstawkami z drewna sen, często stosowanego do wyrobu bębnów taiko i japońskich mebli.

mazda-6-2018-wnetrze-skora-nappa-auto-gazda-bielsko-biala.jpg

 

Nowa Mazda6 – Siła bezpieczeństwa.

W tym miejscu warto przyjrzeć się technologii, która nie tylko dostarcza satysfakcji z osiągów silników, ale przede wszystkim dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich podczas jazdy. Nowy model Mazdy wyróżnia się poszerzonym zakresem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE. Pomagają one kierowcy w wykrywaniu potencjalnych zagrożeń i zmniejszają ryzyko uszkodzenia pojazdu oraz odniesienia obrażeń przez pasażerów. W ten sposób nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa podnoszą jakość doznań kierowcy, zapewniając mu więcej spokoju i zaufania do pojazdu. System MRCC (Mazda Radar Cruise Control – aktywny tempomat sterowany radarem) jest obecnie zdolny wyhamować samochód nawet do całkowitego zatrzymania, a następnie ponownie rozpędzić go, kiedy pojazd poprzedzający oddali się. Nowa Mazda6 wyposażona jest również w najnowszy system pełnego podglądu otoczenia, nazwany 360° View Monitor.


 

Nowa Mazda6 - Bogactwo rozwiązań technologicznych.

Fani nowinek technologicznych doskonale odnajdą się w nowościach Mazdy, które nie tylko mają poprawiać bezpieczeństwo, ale również przyczyniać się do większego komfortu wsiadania, wysiadania i korzystania z atrybutów samochodu. Fotele przednie zostały całkowicie przeprojektowane – w nowej Maździe6 są szersze, a ich partie miękkie wykonano je z tłumiącej wibracje pianki uretanowej o wysokiej gęstości. Tworzy ona sprężystą strukturę, wystarczająco twardą, by zapewniać pewne podparcie, a jednocześnie na tyle układającą się do ciała, by gwarantować kierowcy i pasażerom komfort podczas długich podróży. Opcjonalnie Mazda6 wyposażona jest w przednie fotele wentylowane, z funkcją odprowadzania ciepłego powietrza z pleców kierowcy i przedniego pasażera w celu wywołania przyjemnego uczucia świeżości.

Nowy wyświetlacz systemów informacji i rozrywki MZD CONNECT o przekątnej 8 cali

- System kamer 360°

- Zestaw wskaźników w formie wyświetlacza TFT o przekątnej 7 cali i możliwości zmiennej konfiguracji zegarów (w modelach o wyższym poziomie wyposażenia) z podwyższonym kontrastem kolorów

- Tempomat radarowy Mazda Radar Cruise Control działający w pełnym zakresie prędkości, z funkcją Stop & Go, dostępny jako opcja wyposażenia

- System odmrażania wycieraczek przedniej szyby

- Wyświetlacz czołowy Active Driving Display

nowa-mazda-6-2018-auto-gazda-bielsko-biala.jpg

 

8 marca podczas 88. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, odbyły się światowe  premiery marki Mazda:

- Mazda6 Sport Kombi
- Mazda6 Sedan
- koncepcyjna Mazda VISION COUPE
- koncepcyjna Mazda KAI, która jest zapowiedzią kierunku Mazdy 7. generacji
- technologia SKYACTIV-X

Końcem zeszłego roku podczas Los Angeles Auto Show Mazda Motor Corporation zaprezentowała gruntownie zmodernizowanego i udoskonalonego sedana Mazda6. Flagowy model Mazdy konsekwentnie opiera się na realizowanej przez producenta idei projektowania, skupionej na człowieku. Oprócz zauważalnych poprawek wizualnych, wzbogaconych o detale stylistyczne klasy premium, inżynierowie Mazdy wprowadzili również nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie układu napędowego.

Polska premiera Nowej Mazdy 6 miała miejsce już 5 kwietnia podczas Poznań Motor Show.

Nowa Mazda6 wyróżnia się elegancką stylistyką nadwozia, a nowy projekt wnętrza, który uzupełniają wentylowane siedzenia*, innowacyjny wyświetlacz head-up na szybie dostępny seryjnie w każdej wersji wyposażenia, czy unowocześniony zestaw wskaźników z ekranem TFT w centralnej części*, potwierdzają dbałość o jakość w każdym detalu.

Nowa Mazda6 to także nowatorskie rozwiązania technologiczne SKYACTIV, które zwiększają dynamikę prowadzenia i sztywność nadwozia, wprowadzają modyfikacje układu kierowniczego i poprawiają aerodynamikę. Właściwości jezdne nieodzownie łączą się z aktywnymi systemami bezpieczeństwa. Nowa Mazda6 wyposażona jest w rozszerzony pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE wzbogacony m.in. o aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go* oraz system kamer 360°*. 

Ukoronowaniem wyrafinowanego stylu Mazdy6 jest specjalna wersja SkyDREAM wyposażona w ekskluzywną tapicerkę ze skóry Nappa doskonale współgrającą z elementami wnętrza wykonanymi z drewna Sen, które w japońskiej tradycji wykorzystywane jest do budowy instrumentów muzycznych i produkcji mebli. 

 

 

Dlaczego Mazda?

Mazda to marka na ustach wielu na całym świecie. Ekscytuje swoimi możliwościami i osiągami. Zaprasza do świata pełnego emocji. Nie pozwala o sobie zapomnieć. W każdej sferze dąży do klasy premium, w której liczą się nie tylko najlepsze osiągi, dobry silnik,  eleganckie wnętrze. Celem jest osiągnięcie idealnej równowagi, która nawzajem uzupełnia wszystkie sfery samochodu i osiąga efekt, który Mazda wytyczyła sobie jako cel do zrealizowania. Samochody Mazdy zostały tak stworzone, by tworzyły swoistą więź emocjonalną z kierowcą, któremu ma dostarczyć wszelkiej przyjemności i satysfakcji we wszystkich aspektach swojego kontaktu z samochodem.

Podobnie, jak jej poprzedniczka, nowa Mazda6 zajmie miejsce wśród najlepszych samochodów na świecie, adresowanych do osób, które kochają celebrować jazdę, zgodnie z wizją DRIVE TOGETHER.