Kontakt
Volkswagen Volkswagen Dostawcze Škoda Seat Cupra Mazda DS Automobiles Citroën Opel Peugeot serwis Maxus
Autoryzowane salony i serwisy

DZIEŁO SZTUKI W RUCHU

Odkryj kwintesencję Jinba-ittai, poczucia jedności kierowcy z samochodem. Mazda MX-5 w roczniku modelowym 2022 oferuje doskonałą przyjemność z prowadzenia oraz nowe kombinacje kolorów i lepsze właściwości jezdne. Poznaj bliżej legendarnego roadstera, kuszącego białą skórą nappa, wiśniowo-czerwonym miękkim dachem, lusterkami pokrytymi fortepianową czernią i zdecydowanymi liniami nadwozia, które wywołują szybsze bicie serca, zanim zasiądziesz za kierownicą.

DUSZA RUCHU

Mazda MX-5 przyciąga spojrzenia swoim wyglądem, który inspirowany jest ruchami dzikich kotów. W nadwoziu i wnętrzu widać szereg nawiązań do pierwszej, kultowej  generacji MX-5 z 1989 roku. Krótkie zwisy, szeroki rozstaw kół, wydatne nadkola i błotniki podkreślają muskularną sylwetkę.

BEZPIECZNE PODRÓŻE

Nadwozie sportowego roadstera musi odznaczać się niewielką masą oraz dużą sztywnością. Na tym założeniu zbudowaliśmy Mazdę MX-5, dlatego pewność prowadzenia pozwala pokonywać zakręty z prędkościami nieosiągalnymi dla ciężkich, sportowych samochodów. Poczucie stabilności i pełnej kontroli nad pojazdem podnosi zoptymalizowana konstrukcja zawieszenia oraz umiejscowienie pozornego środka obrotu nadwozia za linią siedzeń, dzięki czemu kierowca i pasażer nie mają wrażenia unoszenia się w fotelach w trakcie gwałtownego hamowania.

NISKA MASA

Najlżejsza wersja Mazdy MX-5 waży zaledwie 975 kg. Tak doskonały rezultat jest możliwy dzięki kompleksowemu podejściu do redukcji masy na każdym z etapów projektowania oraz przy opracowywaniu każdej części. A im niższa masa, tym pewniejsze prowadzenie i lepsze przyspieszenie.

SPRAWDŹ CENNIK

Wyszukiwarka samochodów

Znajdź samochód dla siebie