DS AERO SPORT LOUNGE

 

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice1 .png

DS AERO SPORT LOUNGE to najnowsze dzieło marki DS AUTOMOBILES. Przyjazny, rasowy, wygodny, obszerny i inteligentny samochód koncepcyjny zapowiada naszą przyszłość. Proporcje i kształt nadwozia zapewniają taki przepływ strumienia powietrza, który gwarantuje optymalną efektywność aerodynamiczną. Model przesuwa granice luksusu. Jest równie zaawansowany technologicznie co wyrafinowany. Klasyczne wyświetlacze ustępują miejsca szlachetnym materiałom. Poznaj go bliżej…


DS AERO SPORT LOUNGE - siła innowacji.

Wysoko umieszczony fotel kierowcy, doskonała widoczność i komfort łączą się z perfekcyjną aerodynamiką, techniką i piękną stylistyką… Linia DS AERO SPORT LOUNGE jest niepowtarzalna. Samochód jest odpowiedzią na aktualny problem, jak połączyć nową wydajność z charakterem i zdecydowaną stylistyką. Długość nadwozia (5,00m) i opadająca linia dachu zmniejszają opór aerodynamiczny. Strumień powietrza uderzający w pełny grill jest odprowadzany do bocznych wlotów i przechodzi przez 23-calowe koła, których kształt wydaje się być rzeźbiony powietrzem. 

Z profilu uwagę przyciąga świetlisty znak E-TENSE, który informuje o elektrycznym napędzie o mocy 500 kW (680 KM). Samochód jest wyposażony w akumulator nowej generacji 110 kWh umieszczony w podłodze i zapewniający zasięg ponad 650 km. Zastosowano tu technologię z Formuły E, w której marka DS zdobyła tytuł mistrzowski. Technologia zapewnia przyspieszenie, które zapiera dech – od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy.

Grill zamieniono w pełny ekran z podświetlanym znakiem DS AUTOMOBILES. W ekranie z materiałów kompozytowych są ukryte czujniki, które odczytują drogę i przekazują dane do komputerów pokładowych. Reflektory DS MATRIX LED VISION są wyposażone w światła dzienne i DS LIGHT VEIL, świetlne kurtyny, które będą znakiem rozpoznawczym następnych modeli DS.

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice4.jpg


Zaawansowane technologie – ultradźwięki

W świecie, w którym coraz bardziej zaciera się granica między rzeczywistością, a tym co wirtualne, bezdotykowe sterowanie programami z zachowaniem wrażeń dotykowych staje się możliwe. W samochodzie zastosowano innowacyjną technologię haptyczną, opracowaną w laboratorium Ultraleap. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych, trójwymiarowych ultradźwięków możemy wyczuwać dotykiem kształty i faktury w dowolnym miejscu. Sterowanie gestem wywołuje naturalną odpowiedź dotykową i umożliwia łatwą interakcję, która jednocześnie ma w sobie element magii. Pośrodku deski rozdzielczej wbudowano IRIS, sztuczną inteligencję DS AERO SPORT LOUNGE, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą wymiany zdań.

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice2.jpg

Nowe sposoby interakcji z otoczeniem, nieustannie upraszczane dla większego komfortu psychicznego, stanowią prawdziwy przełom i odpowiadają na nasze pragnienie odcięcia się od nieustannego bycia online. DS AERO SPORT LOUNGE zmienia czas. Odczuwanie czasu zmienia się zgodnie z pragnieniami kierowcy, który może skoncentrować się na prowadzeniu oraz na niekończącej się przyjemności podróżowania. 

Podłokietnik umieszczony między siedzeniami pełni funkcję przewodnika. Odczytuje, interpretuje i odpowiada na  każdy ruch ręki. Dzięki współpracy z firmą Ultraleap, startupem ze Stanów Zjednoczonych, DS AERO SPORT LOUNGE daje wyobrażenie o możliwych w przyszłości interakcjach z samochodem. Za pomocą technologii Leap Motion i Ultrahaptics można sterować jednym ruchem dłoni i odbierać odpowiedź poprzez zmysły. Czujniki wykrywają każdy ruch, a miniaturowe głośniki ultradźwięków emitują falę, która jest odczuwana jako ciało stałe. 

Na ekranach umieszczonych po obu stronach jest pokazywany obraz tego, co znajduje się za samochodem, a także ikony pozwalające na zmianę ustawień i regulację komfortu. Podobnie jak w pierwszej klasie, każdy ma do dyspozycji oddzielny ekran. Informacje związane z prowadzeniem są wyświetlane na przedniej szybie samochodu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości.

 

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice3.jpg

 

Zaawansowane technologie – osiągi wprost z Formuły E


DS AUTOMOBILES było pierwszą marką premium, która startowała w Formule E. W ubiegłym sezonie zdobyła dwa tytuły mistrzowskie – kierowców   (Jean-Éric Vergne) i zespołów (DS  TECHEETAH). Zaangażowanie marki w Formułę E odegrało kluczową rolę w przyspieszeniu badań i rozwoju elektrycznego napędu, który zrewolucjonizował przemysł samochodowy. Zwycięstwa i tytuły zdobyte  w ciągu czterech lat walki z wyjątkowo mocną konkurencją, której nie spotka się w innych mistrzostwach FIA, poszerzyły know-how marki w zakresie elektryfikacji.

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice2 .jpg

 

DS AERO SPORT LOUNGE - podróż staje się sztuką.

Rewolucję samochodową widać również w kabinie. DS AUTOMOBILES jest wierna swojej tradycji i dlatego proponuje nową stylistykę maszyny przeznaczonej do podróżowania. Ekrany, które w większości samochodów koncepcyjnych i seryjnych zajmują coraz więcej miejsca, tu uległy dematerializacji. 

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice3.jpg

Przed oczami użytkowników są widoczne dwie szerokie płytki, które tworzą lekką powietrzną formę. Dolna część, pokryta satynową bawełną, służy do wyświetlania informacji w górnej części. Powierzchnia ożywa, ukazując informacje potrzebne do nawigacji lub treści informacyjno-rozrywkowe, które można udostępniać innym. Nowe rozwiązanie nie ma ograniczeń typowych dla dotykowych tabletów i pozwala w pełni wykorzystać multimedia.  

Na ekranach umieszczonych po obu stronach jest pokazywany obraz tego, co znajduje się za samochodem, a także ikony pozwalające na zmianę ustawień i regulację komfortu. Podobnie jak w pierwszej klasie, każdy ma do dyspozycji oddzielny ekran. Informacje związane z prowadzeniem są wyświetlane na przedniej szybie samochodu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Połączenie francuskiego know-how w zakresie luksusu z nowymi materiałami Future Craft

Listwa deski rozdzielczej i oparcia siedzeń przyciągają wzrok swoją markieterią. Alchemia luksusu spod ręki artysty rzemieślnika w połączeniu z ekologicznymi rozwiązaniami, sięga perfekcji.

Obszerne siedzenia są pokryte satynową bawełną i wyposażone w piankę o wysokiej gęstości, która zapewnia wyjątkowy komfort. Dzięki gęstemu splotowi tkanina jest wyjątkowo miękka w dotyku i wytrzymała.

W panelach drzwi zastosowano tkaninę techniczną, trójmateriałową mikrofibrę z wieloma listwami, które rozświetlają wnętrze oświetleniem ambientowym. Unikatowy splot, dzieło wyjątkowego mistrza, łączy sztukę rzemieślniczą z technologią.

DS Aero Sport Lounge-ds-store-katowice1.jpg

Już wkrótce więcej szczegółów!

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTA TYGODNIA

 

21471.png

Zobacz