Twoja Mazda CX-5

 

Dynamika ruchu. Sportowe zacięcie. Elegancja w DNA. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Działa na wszystkie zmysły, dostarczając niepowtarzalnych doznań. Odczuj to na własnej skórze już w pierwszych sekundach jazdy Twoją Mazdą CX-5.  Zapraszamy w podróż, w której odkryjesz najważniejsze i najbardziej ekscytujące informacje na temat Twojego samochodu.

 

Zanim wyruszymy, poznaj filozofię JEDNOŚĆ JINBA ITTAI

Podobnie jak pozostałe Mazdy, Mazda CX-5 została zaprojektowana z myślą o dostarczaniu kierowcy tradycyjnego japońskiego doświadczenia Jinba Ittai (jedności jeźdźca z wierzchowcem). Jest to określenie nawiązujące do czasów samurajskich, kiedy konni łucznicy praktykujący niezwykłą sztukę Yabusame, aby trafić w cel, musieli wykształcić intuicyjny sposób komunikacji ze swoim wierzchowcem. Współczesnym przejawem Jinba Ittai jest technologia G-Vectoring Control (GVC), występująca we wszystkich wersjach Mazdy CX-5. System GVC dostosowuje moment obrotowy silnika do ruchów kierownicą, optymalizując dociążenie poszczególnych kół i umożliwiając płynne pokonywanie zakrętów. Rezultatem jest poprawa odczuwalnego prowadzenia, lepsza kontrola nad pojazdem oraz mniejsze znużenie kierowcy i pasażerów ze względu na zmniejszenie natężenia sygnałów odbieranych przez błędnik – zmysł równowagi.

 


 

Poznaj STYLIZACJĘ KODO – DUSZA RUCHU

Witalność, emocje i aktywność KODO odnaleźć można w sposobie w jaki poruszają się zwierzęta. Projektanci Mazdy CX-5 studiowali w tym celu gepardy – najszybszych biegaczy na ziemi – obserwując ich jak wykorzystują swe ciało do akumulowania ogromnej energii i przekształcają ją w ruch z niedoścignioną sprawnością i gracją. Wzornictwo Mazdy CX-5 to nic innego jak ruch wyrażony w metalu.

 


 

Wejdź do środka i poczuj wnętrze Mazdy CX-5…

Stworzone z myślą o człowieku wnętrze Mazdy CX-5 charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia i troską o detale. Niespodziewanie przestronna, luksusowo wykończona kabina ze sportowymi fotelami, elektrycznym hamulcem postojowym, kolorowymi szwami i miękkimi w dotyku materiałami dostarczają pasażerom bezkompromisowego komfortu, potęgując radość z jazdy, a zaprojektowany na nowo panel przyrządów, obszyta skórą *podgrzewana kierownica i chromowane pokrętła nawiewów dostarczają wrażenia luksusu.

 

MAZDA-cx5_środek-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx5_wnętrze-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx5_kierownica-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx5_biegi-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx5_głośniki-BOSE-mazda-auto-gazda.jpg

 

 

 

TECHNOLOGIA SKYACTIV – przedłużenie Twoich zmysłów

Na przełomowe technologie SKYACTIV składają się super wydajne silniki o niskim spalaniu, lekkie i bezpieczne nadwozia oraz zawieszenia dające frajdę z jazdy. Właśnie dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE możesz mieć pewność, że w porę wykryjesz zagrożenia na drodze, zwiększają bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.  

SKYACTIV-BODY - BEZPIECZNE NADWOZIE

Bezpieczeństwo w Nowej Maździe CX-5 zapewnia niezwykle wytrzymałe i skrętne nadwozie SKYACTIV-Body, które wykonane zostało ze stali o wysokiej wytrzymałości, zachowując jednocześnie lekkość całej konstrukcji. SKYACTIV-Body jest przykładem tego, że solidna i bezpieczna bryła nadwozia może iść w parze z eleganckim stylem emanującym siłą minimalistycznego wzornictwa.

SKYACTIV-CHASSIS - NOWOCZESNE ZAWIESZENIE

Sztywna konstrukcja podwozia SKYACTIV-Chassis zmodyfikowana została z myślą o jeszcze dynamiczniejszych reakcjach oraz bardziej przewidywalnym zachowaniu na drodze, które potęguje wrażenie jedności z samochodem. Konstrukcja układu zawieszenia kół zapewnia bardziej przewidywalne reakcje samochodu, pewniejsze zachowanie w zakrętach oraz wyższy komfort jazdy. Sztywniejsze przeguby wału kolumny kierowniczej zapewniają większą precyzję, a dzięki zmodyfikowanej konstrukcji gwarantują także lepsze tłumienie drgań.

SKYACTIV-G - PRZEŁOMOWY SILNIK BENZYNOWY

SKYACTIV-G to wysoce wydajny silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem o rekordowo wysokim stopniu sprężania 14:1. SKYACTIV-G to idealny kompromis znakomitych osiągów z rzeczywistą wydajnością paliwową. Zmodyfikowana charakterystyka przyspieszenia perfekcyjnie odzwierciedla intencje kierowcy. Zarówno przy spokojnym ruszaniu z miejsca, jak i podczas dynamicznego włączania się do ruchu samochód jest przewidywalny, a kierowca bardziej zrelaksowany i pewny siebie.

SKYACTIV-D - PRZEŁOMOWY SILNIK DIESLA

Optymalna wydajność silników SKYACTIV-D, łącząca wysoką wartość momentu obrotowego z niezwykłą oszczędnością paliwa, to zasługa rekordowo niskiego stopnia sprężania (14:1) oraz sprawnego układu turbodoładowania z dwiema sprężarkami. To połączenie zapewnia przyspieszenie, które ludzkie ciało odbiera jako najbardziej naturalne i właściwe. System High-Precision DE Boost Control zwiększa ciśnienie doładowania i umożliwia bardziej precyzyjny wtrysk paliwa, dynamizując reakcję na naciśnięcie pedału przyspieszenia.

SKYACTIV-MT - MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Zwarta konstrukcja i udoskonalona budowa kół zębatych umożliwiają lekką i płynną zmianę biegów, jak w samochodzie sportowym. W modelach z silnikiem wysokoprężnym zastosowano nowy ogranicznik górnego momentu obrotowego, który zapewnia jeszcze lepszą kontrolę pracy pedału sprzęgła, poprawiając czas reakcji na szybkie jego naciśnięcie oraz redukując negatywne skutki przypadkowego wyboru zbyt niskiego przełożenia.

SKYACTIV-DRIVE - AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Łączy zalety wszystkich automatycznych skrzyń biegów: bezstopniowej (płynna zmiana biegów), dwusprzęgłowej (oszczędność paliwa i kontrola nad zmianą biegów) oraz konwencjonalnej (płynne przyśpieszanie). Wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7% w porównaniu do konwencjonalnych skrzyń automatycznych.

 

Bezpieczeństwo Bierne

W Maździe CX-5 połączono zestaw zaawansowanych technologii aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE z innowacyjną koncepcją biernej ochrony pasażerów i pieszych.

• W standardowym wyposażeniu poduszki przednie i boczne oraz kurtyny powietrzne.

Wzmocnione oparcie tylnej kanapy, chroniące przed wpadnięciem bagażu do przestrzeni pasażerskiej.

• Duża przednia strefa zgniotu pomaga pochłonąć energię kolizji i skierować ją z daleka od kabiny.

Nowa konstrukcja siedziska fotela, oparcia i podłokietnika minimalizująca ryzyko obrażeń.

• Mocna, ciągła struktura zmniejszająca odkształcenia przedziału pasażerskiego i zagrożenie obrażeniami przy bocznym zderzeniu, sterując rozpraszaniem energii uderzenia.

Wzmocniona tylna część płyty podłogowej i zderzak lepiej pochłaniają uderzenia.

Wzmocnione profile progów pomagają zapobiegać wnikaniu przednich kół do kabiny przy niecentralnym zderzeniu czołowym.

Sztywne, ale lekkie nadwozie SKYACTIV jest bezpieczniejsze z każdej strony dzięki wykonaniu z materiałów o większej wytrzymałości, prostym i ciągłym elementom struktury ramy oraz jej wzmocnieniu.

 

i-activsense1-mazdacx3-mazda-auto-gazda.PNGi-activsense2-mazdacx3-mazda-auto-gazda.PNG

 

 

 

Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w swojej Maździe CX-5

 

SZYBERDACH ELEKTRYCZNIE REGULOWANY

Elektrycznie otwierany, szklany szyberdach uprzyjemni przejażdżki w ciepłe dni o każdej porze roku. Dach może zostać lekko uchylony lub też całkowicie otwarty. Przesuwana roleta, chowana w podsufitce, pozwala na zasłonięcie otworu dachowego przy wyjątkowo słonecznej pogodzie.

WYŚWIETLACZ HEAD-UP - WSZYSTKIE INFORMACJE W ZASIĘGU WZROKU

Wyświetlacz przezierny pokazuje bieżącą prędkość, wskazówki systemu nawigacji oraz komunikaty systemów bezpieczeństwa. Dzięki umiejscowieniu nad zestawem wskaźników wyświetlacz Head-up pozwala na śledzenie najważniejszych parametrów jazdy bez odrywania wzroku kierowcy od drogi.

mazda-3-wyświetlacz-head-up-gazda-mazda-bielsko.jpg

MZD CONNECT SYSTEM ROZRYWKI I ŁĄCZNOŚCI

To centrum funkcji multimedialnych – po podłączeniu smartfona za pośrednictwem łącza Bluetooth, bezpieczny odbiór wiadomości SMS, radio internetowe i podcasty z ponad 30 tysięcy stacji dostępne za pomocą aplikacji AHA Radio.

mzd-rozrywka-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

i-stop AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE SILNIKA NA POSTOJU

System i-stop oszczędza paliwo pozwalając na wyjątkowo szybkie i łagodne uruchomienie silnika. W silniku benzynowym jest to możliwe dzięki specjalnemu modułowi kontrolnemu, który zatrzymuje silnik w takim położeniu, aby ponowny rozruch mógł odbywać się poprzez zapłon paliwa. Rozrusznik pełni jedynie funkcję pomocniczą, co owocuje łagodnym i miękkim startem silnika.

POKRYWA BAGAŻNIKA REGULOWANA ELEKTRYCZNIE

Nowy, elektrycznie sterowany system otwierania i zamykania pokrywy bagażnika z funkcją zapamiętywania maksymalnej wysokości otwarcia sprawi, że dostęp do przestrzeni bagażowej będzie jeszcze wygodniejszy. Dla Twojego bezpieczeństwa, system wykorzystuje czujniki zapobiegające przytrzaśnięciu obiektów podczas zamykania.

i-ACTIV AWD NAPĘD 4×4

To propozycja dla tych, którzy od swojego samochodu oczekują jeszcze więcej mobilności i bezpieczeństwa, niezależnie od pogody i warunków drogowych. Mazda CX-5 4×4 to także doskonały towarzysz Twoich sportowych pasji, nie tylko w zimie.

SYSTEM NAWIGACJI MAZDA ZINTEGROWANY Z WYŚWIETLACZEM CENTRALNYM

W Twojej Maździe CX-5 będzie czekać kompletne mapy Europy zawierające kilka tysięcy POI (stacje paliw, hotele, restauracje itp.) z informacjami teleadresowymi, pełne menu ekranowe i komendy głosowe nawigacji w języku polskim. Kierowca ma również dostęp do bazy fotoradarów z ostrzeżeniami głosowymi oraz dostęp do darmowych aktualizacji map przez okres 3 lat. Co więcej - otrzymuje możliwość korzystania z usług internetowych (informacja o utrudnieniach na drodze, prognoza pogody, ceny paliw), z 60-dniowym okresem darmowej licencji.

WYŚWIETLACZ CENTRALNY Z DOTYKOWYM EKRANEM O PRZEKĄTNEJ 7’

Wysoko umieszczony ekran o dużej przekątnej pozwala na odczytywanie niezbędnych informacji bez rozpraszania uwagi kierującego. Aktywna w trakcie postoju funkcja sterowania dotykowego pozwala na szybkie wprowadzenie np. docelowego miejsca podróży. W trakcie jazdy obsługa ekranu odbywa się za pomocą systemu sterowania HMI.

SYSTEM STEROWANIA HMI ERGONOMICZNA I BEZPIECZNA OBSŁUGA

Dzięki systemowi HMI, w łatwy i ergonomiczny sposób możesz sterować multimediami takimi jak: Nawigacja, System Audio, Telefon. Obsługa w ten sposób pozwala kierowcy w maksymalnym stopniu skupić się na prowadzeniu.

SKYACTIV-DRIVE AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Nowoczesna 6-biegowa skrzynia automatyczna SKYACTIV–DRIVE. Niezwykle płynna i szybka zmiana przełożeń. Funkcja wyboru trybu Sport skrzyni SKYACTIV-DRIVE (tylko dla silników benzynowych) pozwala na pełne wykorzystanie możliwości silnika w trakcie dynamicznej jazdy lub podczas wyprzedzania.

NAGŁOŚNIENIE BOSE NIEWIARYGODNA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Wysokiej jakości 10-głośnikowy układ dźwięku przestrzennego premium marki BOSE® zaprojektowany specjalnie dla nowej Mazdy CX-5, zawiera technologię wirtualizacji dźwięku przestrzennego Bose® Centerpoint® 2 dzięki czemu utwory stereo zyskają nową jakość.