Twoja Mazda CX-3

 

Dynamika ruchu. Sportowe zacięcie. Elegancja w DNA. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Działa na wszystkie zmysły, dostarczając niepowtarzalnych doznań. Odczuj to na własnej skórze już w pierwszych sekundach jazdy Twoją Mazdą 6.  Zapraszamy w podróż, w której odkryjesz najważniejsze i najbardziej ekscytujące informacje na temat Twojego samochodu.

 

Zanim wyruszymy, poznaj filozofię JEDNOŚĆ JINBA ITTAI

Podobnie jak pozostałe Mazdy, Mazda CX-3 została zaprojektowana z myślą o dostarczaniu kierowcy tradycyjnego japońskiego doświadczenia Jinba Ittai (jedności jeźdźca z wierzchowcem). Jest to określenie nawiązujące do czasów samurajskich, kiedy konni łucznicy praktykujący niezwykłą sztukę Yabusame, aby trafić w cel, musieli wykształcić intuicyjny sposób komunikacji ze swoim wierzchowcem. Zobacz to na filmie!

 

 

Poznaj STYLIZACJĘ KODO – DUSZA RUCHU

Mazda CX-3 to kompaktowy crossover, łączący unikalną, wyrafinowaną i żywą stylizację KODO — Dusza Ruchu oraz wygodę i funkcjonalność dopasowane do każdego stylu życia. Twórcy pragnęli stworzyć Crossovera w niezrównanym stylu, który od razu wyróżni się z tłumu. W typowy dla Mazdy sposób nowoczesny kształt CX-3 wywołuje pozytywne emocje. Mimo, że CX-3 w wielu aspektach przypomina inne modele zaprojektowane według stylizacji Kodo – Dusza Ruchu, to jego unikalne cechy: wyraźnie zarysowany przód, duże koła, boczne przetłoczenia oraz wysoko poprowadzona linia szyb, bezbłędnie podkreślają indywidualny charakter nadwozia Crossovera.

 

 

Wejdź do środka i poczuj wnętrze Mazdy CX-3…

Stworzone z myślą o człowieku wnętrze Mazdy CX-3 charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia i troską o detale. Niespodziewanie przestronna, luksusowo wykończona kabina ze sportowymi fotelami, elektrycznym hamulcem postojowym, kolorowymi szwami i miękkimi w dotyku materiałami dostarczają pasażerom bezkompromisowego komfortu, potęgując radość z jazdy, a zaprojektowany na nowo panel przyrządów, obszyta skórą *podgrzewana kierownica i chromowane pokrętła nawiewów dostarczają wrażenia luksusu.

 

MAZDA-cx3_wnętrze-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx3_kierownica-mazda-auto-gazda.jpg

 

MAZDA-cx3_deska-rozdzielcza-mazda-auto-gazda.jpg

 

 

 

TECHNOLOGIA SKYACTIV – przedłużenie Twoich zmysłów

 

Na przełomowe technologie SKYACTIV składają się super wydajne silniki o niskim spalaniu, lekkie i bezpieczne nadwozia oraz zawieszenia dające frajdę z jazdy. Właśnie dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE możesz mieć pewność, że w porę wykryjesz zagrożenia na drodze, zwiększają bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. 

 

 

Wydajne i trwałe silniki SKYACTIV to odpowiedź Mazdy na wysilone, doładowane jednostki napędowe pod maskami konkurentów. Lekkie nadwozie zapewnia zwrotność, a dzięki zastosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości jest wyjątkowo sztywne i bezpieczne. Trwałość i dynamika, niska masa i bezpieczeństwo, technologie SKYACTIV łączą w sobie pozornie przeciwstawne korzyści.

SKYACTIV-G -  Przełomowy silnik benzynowy

Nowoczesny silnik o pojemności 2 litrów, zasilany wtryskiem bezpośrednim, został zaadaptowany do kompaktowych wymiarów komory silnika modelu CX-3. Jednostka odznacza się niskim spalaniem, dorównując dynamiką jazdy konkurentom stosującym turbodoładowanie w celu poprawy osiągów. Wszechobecnej modzie na „downsizing” silników benzynowych. Mazda przeciwstawia swoją sztandarową filozofię „rightsizingu” – zamiast stosować wysilone, turbodoładowane jednostki o małej pojemności, Mazda montuje wysokowydajne i trwałe silniki atmosferyczne.

SKYACTIV-D - Przełomowy silnik Diesla

Pod maską Mazda CX-3 debiutuje mniejszy z Diesli w rodzinie SKYACTIV-D. Jednostka o pojemności 1,5 litra i mocy 105 KM zachowuje wszystkie zalety swojego większego odpowiednika z modeli Mazda6 i CX-5, dodatkowo oferując jeszcze niższe spalanie oraz mniejszą masę. To doskonała propozycja dla osób dużo jeżdżących i pokonujących długie dystanse.

SKYACTIV-DRIVE - Automatyczna skrzynia biegów

Sześciobiegowa, automatyczna skrzynia SKYACTIVE-DRIVE, znana z większych modeli Mazda, została dostosowana do specyfiki kompaktowej Mazdy CX-3. Możliwość zmiany trybu pracy na sportowy (przy silniku benzynowym), pozwala wykorzystać pełnię osiągów silnika. W wersji SkyPASSION zmiana biegów możliwa jest również za pomocą łopatek przy kierownicy.

SKYACTIV-MT - Manualna skrzynia biegów

Manualna przekładnia 6-biegowa, stosowana również w modelach Mazda6 i Mazda CX-5, to nowoczesna konstrukcja odznaczająca się niską masą i tarciem, co pozwala jeszcze bardziej zredukować zużycie paliwa. Precyzja zmiany biegów i krótki skok dźwigni jednoznacznie kojarzą się z charakterystyką skrzyni biegów w kultowym roadsterze Mazda MX-5.

SKYACTIV-BODY - Bezpieczne nadwozie

Stal o podwyższonej wytrzymałości stanowi aż 63% stali wykorzystanej do budowy nadwozia Mazdy CX-3, z czego 29% to super wytrzymała stal. W efekcie nadwozie Mazdy CX-3 jest niezwykle sztywne, chroniąc kierowcę i pasażerów w razie zderzenia, jednocześnie zapewniając niską wagę auta (od 1155 kg). Ograniczenie masy nadwozia bezpośrednio przekłada się na lepsze prowadzenie oraz mniejsze zużycie paliwa.

SKYACTIV-CHASSIS - Nowoczesne podwozie

Zawieszenie modelu CX-3 opiera się na konstrukcji znanej z Mazdy2, do której konstruktorzy wprowadzili szereg ulepszeń dopasowujących charakterystykę tłumienia do zwiększonego prześwitu i wyższego nadwozia w modelu CX-3. Belka skrętna tylnego zawieszenia występuje w dwóch wariantach: dostosowana do napędu na koła przednie oraz do napędu na obie osie.

 

i-activsense2-mazdacx3-mazda-auto-gazda.PNG

i-activsense1-mazdacx3-mazda-auto-gazda.PNG