Twoja Mazda 6

mazda6-mazda-auto-gazda-bielsko.jpg

 

Dynamika ruchu. Sportowe zacięcie. Elegancja w DNA. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Działa na wszystkie zmysły, dostarczając niepowtarzalnych doznań. Odczuj to na własnej skórze już w pierwszych sekundach jazdy Twoją Mazdą 6.  Zapraszamy w podróż, w której odkryjesz najważniejsze i najbardziej ekscytujące informacje na temat Twojego samochodu.

 

Zanim wyruszymy, poznaj filozofię JEDNOŚĆ JINBA ITTAI

Podobnie jak pozostałe Mazdy, Mazda 6 została zaprojektowana z myślą o dostarczaniu kierowcy tradycyjnego japońskiego doświadczenia Jinba Ittai (jedności jeźdźca z wierzchowcem). Jest to określenie nawiązujące do czasów samurajskich, kiedy konni łucznicy praktykujący niezwykłą sztukę Yabusame, musieli wykształcić intuicyjny sposób komunikacji ze swoim wierzchowcem, aby trafić w cel.

Współczesnym przejawem Jinba Ittai jest technologia G-Vectoring Control (GVC), występująca we wszystkich wersjach Mazda6 2017. System GVC dostosowuje moment obrotowy silnika do ruchów kierownicą, optymalizując dociążenie poszczególnych kół i umożliwiając płynne pokonywanie zakrętów. Rezultatem jest poprawa odczuwalnego prowadzenia, lepsza kontrola nad pojazdem oraz mniejsze znużenie kierowcy i pasażerów ze względu na zmniejszenie natężenia sygnałów odbieranych przez błędnik – zmysł równowagi.

 

MAZDA6_g-vectoring-control-mazda-auto-gazda.jpg

 

 

 

Poznaj STYLIZACJĘ KODO – DUSZA RUCHU

Dzięki dynamicznej sylwetce Mazda6 sprawia wrażenie ciągłego ruchu. Zapierającą dech stylistykę auto zawdzięcza wielokrotnie nagradzanej filozofii projektowej KODO – Dusza Ruchu. Muskularne nadwozie o wyrazistych konturach nawiązuje do mocy i sprawia wrażenie płynności, odzwierciedlając przy tym dynamikę i czystą przyjemność z jazdy. Silna i szeroka sylwetka podkreśla doskonałe osiągi i zwrotność. Zewnętrzny wygląd samochodu przekazuje wrażenie energetycznego napięcia oraz uczucie rytmicznego ruchu od pierwszego spojrzenia.

 

Wejdź do środka i poczuj wnętrze Mazdy 6…

Stworzone z myślą o człowieku wnętrze Mazdy6 charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia i troską o detale. Niespodziewanie przestronna, luksusowo wykończona kabina ze sportowymi fotelami, elektrycznym hamulcem postojowym, kolorowymi szwami i miękkimi w dotyku materiałami dostarczają pasażerom bezkompromisowego komfortu, potęgując radość z jazdy, a zaprojektowany na nowo panel przyrządów, obszyty skórą *podgrzewana kierownica i chromowane pokrętła nawiewów dostarczają niepowtarzalnych wrażeń luksusu.

 

MAZDA6_środek2-mazda-auto-gazda.jpg

MAZDA6_wnętrze-mazda-auto-gazda.jpg

MAZDA6_środek-mazda-auto-gazda.jpg

MAZDA6_kierownica-mazda-auto-gazda.jpg

 

 

TECHNOLOGIA SKYACTIV – przedłużenie Twoich zmysłów

Na przełomowe technologie SKYACTIV składają się super wydajne silniki o niskim spalaniu, lekkie i bezpieczne nadwozia oraz zawieszenia dające frajdę z jazdy. Właśnie dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE możesz mieć pewność, że w porę wykryjesz zagrożenia na drodze, zwiększając bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. 

 

S K Y A C T I V - B O D Y - BEZPIECZNE NADWOZIE

30% sztywniejsze oraz 8% lżejsze nadwozie zapewnia optymalną precyzję kierowania i stabilność. Dzięki niskiej masie (użycie stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie) zmniejszono zużycie paliwa. Zastosowanie nowoczesnej konstrukcji zapewnia nadzwyczajne bezpieczeństwo w razie kolizji. Zmniejszenie drgań i hałasu, dzięki użyciu nowoczesnych materiałów.

 

S K Y A C T I V - C H A S S I S - NOWOCZESNE PODWOZIE

Większa sztywność podwozia zapewnia znakomitą charakterystykę prowadzenia i poczucie zwinności, które dają wrażenie jedności z samochodem. Lżejsze o 14% podwozie łączy zwinność prowadzenia z komfortem jazdy i stabilnością nawet przy najwyższych prędkościach.

 

SKYACTIV-G - PRZEŁOMOWY SILNIK BENZYNOWY

SKYACTIV-G to wysoce wydajny silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem o rekordowo wysokim stopniu sprężania 14:1. Całkowite przeprojektowanie silnika benzynowego pozwoliło zmniejszyć jego masę o 10%, a tarcie wewnętrzne o 30%. W efekcie zużywa o 15% mniej paliwa, a jednocześnie moment obrotowy zwiększa się o 15% dając większy komfort prowadzenia.

 

SKYACTIV-D - PRZEŁOMOWY SILNIK DIESLA

Silnik Diesla o rekordowo niskim stopniu sprężania 14:1 – zużycie paliwa zmniejszone o 20%. Spełnia standard normy emisji spalin Euro VI, bez kosztownego układu oczyszczania spalin. Podwójna turbosprężarka zapewnia równomierną i płynną reakcję, tak przy niskich, jak i wysokich prędkościach obrotowych silnika.

 

SKYACTIV-MT - MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Zwarta konstrukcja i udoskonalona budowa kół zębatych umożliwiają lekką i płynną zmianę biegów, jak w samochodzie sportowym. Układ napędowy jest lżejszy o 16%, a obudowa skrzyni biegów jest lżejsza o 30% – te cechy umożliwiają uzyskanie niskiego zużycia paliwa oraz wysoki komfortu jazdy.

 

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE

Tak jak w poprzednich modelach, Mazda uzyskała najwyższe noty dla swojego modelu w testach EuroNCAP i spodziewa się również najwyższych not w testach innych organizacji. W Maździe6 połączono zestaw zaawansowanych technologii aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE z innowacyjną koncepcją biernej ochrony pasażerów i pieszych.

 

• W standardowym wyposażeniu są poduszki przednie i boczne oraz kurtyny powietrzne.

Wzmocnione oparcie tylnej kanapy, chroniące przed wpadnięciem bagażu do przestrzeni pasażerskiej.

• Duża przednia strefa zgniotu pomaga pochłonąć energię kolizji i skierować ją z daleka od kabiny.

• Nowa konstrukcja siedziska fotela, oparcia i podłokietnika minimalizująca ryzyko obrażeń.

• Mocna, ciągła struktura zmniejszająca odkształcenia przedziału pasażerskiego i zagrożenie obrażeniami przy bocznym zderzeniu, sterując rozpraszaniem energii uderzenia.

Wzmocniona tylna część płyty podłogowej i zderzak lepiej pochłaniają uderzenia.

Wzmocnione profile progów pomagają zapobiegać wnikaniu przednich kół do kabiny przy niecentralnym zderzeniu czołowym.

• Sztywne, ale lekkie nadwozie SKYACTIV jest bezpieczniejsze z każdej strony dzięki wykonaniu z materiałów o większej wytrzymałości, prostym i ciągłym elementom struktury ramy oraz jej wzmocnieniu.

 

i-activsense1-mazda6-mazda-auto-gazda.PNG

 

i-activsense2-mazda6-mazda-auto-gazda.PNG

 

i-activsense3-mazda6-mazda-auto-gazda.PNG

 


 

Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w swojej Maździe6

 

SZYBERDACH ELEKTRYCZNIE REGULOWANY

Elektrycznie otwierany, szklany szyberdach uprzyjemni przejażdżki w ciepłe dni o każdej porze roku. Dach może zostać lekko uchylony lub też całkowicie otwarty. Przesuwana roleta, chowana w podsufitce, pozwala na zasłonięcie otworu dachowego przy wyjątkowo słonecznej pogodzie.

WYŚWIETLACZ HEAD-UP - WSZYSTKIE INFORMACJE W ZASIĘGU WZROKU

Wyświetlacz przezierny Head-up pokazuje bieżącą prędkość, wskazówki systemu nawigacji oraz komunikaty systemów bezpieczeństwa. Dzięki umiejscowieniu nad zestawem wskaźników wyświetlacz Head-up pozwala na śledzenie najważniejszych parametrów jazdy bez odrywania wzroku od drogi.

mazda-3-wyświetlacz-head-up-gazda-mazda-bielsko.jpg

 

MZD CONNECT SYSTEM ROZRYWKI I ŁĄCZNOŚCI

To centrum funkcji multimedialnych – po podłączeniu smartfona za pośrednictwem łącza Bluetooth, bezpieczny odbiór wiadomości SMS, radio internetowe i podcasty z ponad 30 tysięcy stacji dostępne za pomocą aplikacji AHA Radio.

mzd-rozrywka-mazda3-mazda-auto-gazda.PNG

 

i-STOP AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE SILNIKA NA POSTOJU

System i-stop oszczędza paliwo pozwalając na wyjątkowo szybkie i łagodne uruchomienie silnika. W silniku benzynowym jest to możliwe dzięki specjalnemu modułowi kontrolnemu, który zatrzymuje silnik w takim położeniu, aby ponowny rozruch mógł odbywać się poprzez zapłon paliwa. Rozrusznik pełni jedynie funkcję pomocniczą, co owocuje łagodnym i miękkim startem silnika. 

SKÓRZANA TAPICERKA - CZARNA LUB PURE WHITE

Tapicerka skórzana wykonana z perforowanej skóry naturalnej (siedzisko i oparcie). Podwójne szycie tapicerki zapewnia trwałość a dzięki wysokiej jakości materiału, oferuje niezwykły komfort podróżowania.

i-ACTIV AWD NAPĘD 4×4

Mazda6 Sport Kombi z silnikiem Diesla dostępna jest teraz z napędem na cztery koła. To propozycja dla tych, którzy od swojego samochodu oczekują jeszcze więcej mobilności i bezpieczeństwa, niezależnie od pogody i warunków drogowych. Mazda6 Sport Kombi 4×4 to także doskonały towarzysz Twoich sportowych pasji, nie tylko w zimie.

SYSTEM NAWIGACJI MAZDA ZINTEGROWANY Z WYŚWIETLACZEM CENTRALNYM

W Twojej Maździe czekają kompletne mapy Europy zawierające kilka tysięcy POI (stacje paliw, hotele, restauracje itp.) z informacjami teleadresowymi, pełne menu ekranowe i komendy głosowe nawigacji w języku polskim. System również zawiera bazę fotoradarów z ostrzeżeniami głosowymi, a także dostęp do darmowych aktualizacji map przez okres 3 lat. Masz również możliwość korzystania z usług internetowych (informacja o utrudnieniach na drodze, prognoza pogody, ceny paliw), z 60-dniowym okresem darmowej licencji.

WYŚWIETLACZ CENTRALNY Z DOTYKOWYM EKRANEM O PRZEKĄTNEJ 7’

Wysoko umieszczony ekran o dużej przekątnej pozwala na odczytywanie niezbędnych informacji bez rozpraszania uwagi kierującego. Aktywna w trakcie postoju funkcja sterowania dotykowego pozwala na szybkie wprowadzenie np. docelowego miejsca podróży. W trakcie jazdy obsługa ekranu odbywa się za pomocą systemu sterowania HMI.

SYSTEM STEROWANIA HMI - ERGONOMICZNA I BEZPIECZNA OBSŁUGA

Dzięki systemowi HMI, w łatwy i ergonomiczny sposób możesz sterować multimediami takimi jak: Nawigacja, System Audio, Telefon. Obsługa w ten sposób pozwala kierowcy w maksymalnym stopniu skupić się na prowadzeniu.

SKYACTIV-DRIVE AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Nowoczesna 6-biegowa skrzynia automatyczna SKYACTIV–DRIVE zapewnia niezwykle płynną i szybką zmianę przełożeń. Funkcja wyboru trybu Sport skrzyni SKYACTIV-DRIVE (tylko dla silników benzynowych) pozwala na pełne wykorzystanie możliwości silnika w trakcie dynamicznej jazdy lub podczas wyprzedzania.

NAGŁOŚNIENIE BOSE® - NIEWIARYGODNA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Wysokiej jakości 11-głośnikowy układ dźwięku przestrzennego premium marki BOSE® zaprojektowany specjalnie dla nowej Mazdy6, zawiera technologię wirtualizacji dźwięku przestrzennego Bose® Centerpoint®  dzięki czemu utwory stereo zyskają nową jakość.

WYPRZEDAŻ