Podsumowanie X Memoriału im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie

x-memoriał-kazimierza-gazdy-w-pszczynie-2017-auto-gazda

23 lipca 2017r. w samym sercu Pszczyny odbył się jubileuszowy X Memoriał wybitnego kolarza z Pszczyny – Kazimierza Gazdy, od którego rozpoczyna się historia rodzinnej firmy Auto-Gazda. Rynek w Pszczynie na jeden dzień stał się centrum kolarskiego świata, w którym odbyły się nie tylko eliminacje do Mistrzostw Polski, ale również liczne wyścigi amatorskie i przejazd gości specjalnych. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wydarzenia, które na dobre wpisało się w kalendarz imprez sportowych i wydarzeń regionalnych!

X Memoriał im. Kazimierza Gazdy – rodzinnie i sportowo.

Piękny, niedzielny poranek. Tuż po godzinie 9 pojawili się pierwsi obserwatorzy, którzy przyglądali się przygotowaniom do X edycji Memoriału. Dzięki niezwykłej popularności poprzednich edycji wydarzenie kolejny raz przyciągnęło wielką publikę. Wierna publiczność pomimo załamania pogody w drugiej połowie dnia, dzielnie dopingowała zawodników do końca Memoriału. Wydarzeniu towarzyszyły  liczne atrakcje, podczas których na Rynku w Pszczynie bawiły się całe rodziny. Na najmłodszych czekał kącik animatorski, w którym maluszki były angażowane w zabawy sportowe, balonowe i taneczne. Największą furorę wywołały pokaz ogromnych baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, a także malowanie buziek. Popularnością cieszyły się również stoiska firmy Auto-Gazda, na których można było obejrzeć pełną gamę samochodów marek Citroën, DS, Mazda, Škoda. 

Relacja z wyścigów X Memoriału im. Kazimierza Gazdy.   

Ogólnopolski Wyścig Kolarstwa był organizowany już po raz dziesiąty jako kryterium kolarskie. Od pierwszej edycji wydarzenie ma nie tylko charakter sportowo-rozrywkowy, ale przede wszystkim rodzinny, które zapewnia niepowtarzalne emocje, świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia. Wydarzenie otwarł wyścig najmłodszych zawodników, kolejno w kategoriach:

  • Żak, Żakinia, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza.

Niestety przez załamanie pogody amatorski wyścig kolarski dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz przejazd gości specjalnych został wstrzymany do czasu poprawienia pogody.

Po godzinie 16 wystartował główny spektakl kolarstwa polskiego – wyścig kolarski rozgrywany w formie kryterium, który jest najbardziej widowiskowym spektaklem kolarstwa szosowego. Wyścig odbył się w następujących kategoriach:

  • Junior, Juniorka, Elita Kobiet, Orlik, Elita Mężczyzn a także wyścig weteranów w kategorii Masters.

Start i meta wyścigu znajdowały się na Rynku, a sam wyścig miał długość 1400 metrów i przebiegał  wzdłuż Rynku oraz zabytkowych  ulic  miasta: Chrobrego, Kopernika, Bielskiej oraz Wojska Polskiego. Tak jak w poprzednich edycjach, wydarzenie zgromadziło setki kibiców, najlepszych Polskich kolarzy, kolarzy zagranicznych oraz uczestniczących w zabawie rowerowej dzieci i młodzieży wraz z rodzinami. Kolarze w zależności od kategorii wiekowej od kilku do kilkudziesięciu razy  pokonywali okrążenia przez Pszczyński Rynek na którym finiszowali, zdobywając punkty do łącznej klasyfikacji. 

Memoriał Kazimierza Gazdy za nami! 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim miłośnikom kolarstwa, mieszkańcom i turystom, którzy  mimo załamania pogody, wiernie kibicowali kolarzom biorącym udział w  X Memoriale im. Kazimierza Gazdy, a przede wszystkim głównym bohaterom tego wydarzenia - kolarzom. 

X Memoriał im. Kazimierza Gazdy to nie tylko udane wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim wydarzenie, z którego organizatorzy mogą być dumni. Ten sukces jednak nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie  władz miasta  i  Burmistrza Pszczyny Pana Dariusza Skrobola. Podziękowania  również kierujemy do całego zespołu pracowników Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, LK UKS Pszczyna, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkim osobom i służbom, które nas wspierały w organizacji tego wydarzenia.

To był niezapomniany dzień, który dostarczył nam wszystkim niesamowitych wrażeń. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia. Jesteśmy również dumni z naszych pracowników, którzy od świtu do późnego wieczora czuwali nad stroną ekspozycyjną imprezy. Dziękujemy, że byliście z nami! 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Auto-Gazda Group

www.auto-gazda.pl

WYPRZEDAŻ