DS 7 CROSSBACK

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI NOWEGO DS 7 CROSSBACK! Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

 


 

 

Pierwsze wrażenie - Doskonały francuski design. Przemyślane detale, które zaskakują precyzją i wykończeniem najwyższej klasy. Komfort, który przekracza wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Z każdym dotykiem, z każdym gestem samochód odkrywa swoje najskrytsze tajemnice - te tworzone dla przyjemności i takie, by wesprzeć komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

DS7 – nowa definicja prestiżu i nowoczesności. Poznaj go bliżej…

 

 

Nowy model marki DS Automobiles został zaprezentowany w Genewie wiosną 2017 r. Ekskluzywny SUV segmentu C -  DS 7 Crossback - to pierwszy z sześciu modeli, jakie szykuje najmłodsza marka Grupy PSA. Model dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia: Chic, Be Chic, So Chic i Grand Chic. Kierowca ma również wybór spośród czterech wersji wyglądu wewnętrznego, które nazywane są inspiracjami. Każda z nich współgra z osobowością, chęcią wyróżnienia się i temperamentem właściciela samochodu. 

AKCES.png

 


 

Poznaj markę DS.

 

Francuska marka DS miała swój początek w Paryżu i została oficjalnie założona 1 czerwca 2014 r. Jej deklarowaną ambicją jest odrodzenie tradycji pojazdów klasy premium we francuskim przemyśle samochodowym. Czerpiąc ze skarbnicy francuskiej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, marka DS wysuwa na pierwszy plan takie wartości, jak innowacja i elegancja – wyróżniki pierwszego samochodu oznaczonego literami DS, wprowadzonego w roku 1955.

Obecna gama modeli DS składa się z następujących modeli:

·        DS 3

·        DS 3 CABRIO

·        DS 4

·        DS 4 CROSSBACK

·        DS 4S

·        DS 5

·        DS 5LS

·        DS 6

·        DS 7 CROSSBACK

 

Gamę modelową DS wyróżniają wyjątkowy poziom designu, wyrafinowanie sięgające najdrobniejszych szczegółów, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz wizerunek akcentujący dynamikę i optymizm. W 2019 r. marka DS, czynna w segmencie pojazdów hybrydowych i elektrycznych o wysokich osiągach, przedstawi model DS 7 CROSSBACK wyposażony w hybrydowy układ napędowy E-TENSE.


 

Zobacz DS7 od wewnątrz i zewnątrz.

 

Bogate wnętrze.

Wsiadając do nowego DS7 zauważymy stonowane, ale przykuwające wzrok wnętrze, bez zbędnych ekscesów. Przyglądając się bliżej będzie można dostrzec detale, które zachwycą i wprawią w zdumienie. Tłoczenia przypominające bransoletę od zegarka to tylko jedne z wielu wyrazistych akcentów, które są znakiem rozpoznawczym nowego DS7. W momencie, kiedy możemy rozsiąść się wygodnie, od razu zauważymy niesamowitą przestrzeń, która otacza nas wokół. Kierowca może odczuć, że samochód został zaprojektowany właśnie dla niego i że jest gotowy do jazdy. Obsługa jest intuicyjna, elementy sterujące są logicznie zaprojektowane i znajdują się dokładnie tam, gdzie ich szukasz. Zapalając samochód za pomocą bezkluczykowego dostępu, włącza się spektakl, który stanowi preludium do kolejnych wydarzeń... Aby to zobrazować, zapraszamy do obejrzenia filmu!

 

Wnętrze DS 7 CROSSBACK łączy nowoczesność i szyk. Jego projekt jest wierny kluczowej idei Marki DS, jaką jest personalizacja. Wnętrze DS 7 CROSSBACK to świat komfortu bez granic. Pasażerowie tylnego rzędu mają wyjątkowo dużo miejsca, a oparcie kanapy można elektrycznie pochylać w zakresie 23°–32°. Siedzenia wykończono sprężystą pianką, zapewniającą wygodę i wytrzymałość. Przednie fotele mogą być wyposażone w funkcję podgrzewania, wentylacji i masażu (5 dostępnych trybów, ustawianych za pośrednictwem ekranu dotykowego).

 

 

DS 7 CROSSBACK ma największy bagażnik w segmencie (555 l) z praktyczną, płaską podłogą. System Pack Easy Access ułatwia korzystanie z przestrzeni bagażowej dzięki elektrycznie sterowanej pokrywie bagażnika i funkcji otwierania pokrywy ruchem stopy pod tylnym zderzakiem.


DS active scan 10.PNGWartym uwagi jest jeden z wielu systemów wspomagających kierowcę. Na pokładzie nowego SUVa marki DS znajdziemy m. in. DS ACTIVE SCAN SUSPENSION -  czyli nowy układ zawieszenia o zmiennej sile amortyzacji i wielu trybach pracy, wykorzystujący z jednej strony informacje płynące z różnych czujników rozmieszczonych w samochodzie (przyspieszenia, prędkości, kąta skrętu kierownicy), a z drugiej dane z odczytu kamery umieszczonej w przedniej szybie, która skanuje profil nawierzchni drogi w odległości 20 metrów przed samochodem.

Dzięki temu samochód stabilizuje się od razu po pokonaniu przeszkody. Stopień amortyzacji zostaje określony w odniesieniu do wcześniej uzyskanych danych z kamery, aby zapewnić jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa użytkownikom samochodu.

 

 

Zachwycający z zewnątrz.

DS 7 CROSSBACK potwierdza swój szlachetny rodowód wyjątkowym akcentem z przodu – DS WINGS. Sześciokątna osłona chłodnicy ma całkowicie nowy wygląd, przywołujący skojarzenia z diamentem. Logo DS znajduje się w jej centralnym punkcie. Podwójne przetłoczenie tworzy oś aluminiowej maski i eksponuje emblemat DS. Przetłoczenia i krawędzie przednich oraz tylnych błotników rzeźbią boczną sylwetkę tego wyjątkowego SUV-a, podkreślając jego siłę i potencjał.

Identyfikacja świetlna to kluczowy element stylu Marki DS od początku jej istnienia. Reflektory DS ACTIVE LED VISION, oszlifowane niczym szlachetne kamienie, robią piorunujące wrażenie. Po uruchomieniu samochodu są delikatnie podświetlone w purpurowym kolorze, następnie obracają się o 180°, sygnalizując gotowość do jazdy. DS ACTIVE LED VISION to innowacyjny system oświetlenia, który automatycznie dostosowuje sposób działania do panujących warunków. Pionowe, przypominające perły światła LED do jazdy dziennej podkreślają wyrazistą identyfikację świetlną modelu.

 

nowy-ds-7-crossback-auto-gazda-slask.jpg

 

Forma tylnych świateł potwierdza wyrazisty i oryginalny charakter identyfikacji świetlnej DS 7 CROSSBACK. Są wykonane w technologii 3D Full LED. Zdobi je trójwymiarowy motyw łusek, zaczerpnięty z koncepcyjnego modelu DS E-TENSE. Projektując ten element, eksperci DS wykorzystali grawerowanie laserowe. To metoda z najwyższej technologicznej półki, zapewniająca niezwykłą precyzję wykonania.

ds-7-crossback-tył-auto-gazda-katowice.PNG

 


 

Dynamiczne silniki DS7 z temperamentem.

 

Wsiadając do diesla kierowca będzie mógł skupić się na przyjemnych doznaniach podczas jazdy, a to dzięki świetnie wyciszonemu silnikowi idealnie dopasowanego do luksusowego charakteru pojazdu. Po mocnym wciśnięciu pedału gazu silnik nadaje autu dobrą dynamikę. Przesiadając się z kolei do DS7 z silnikiem benzynowym odczujemy zdecydowanie bardziej sportowe doznania, a to dzięki mocnym silnikom.

Te wyraziste i wydajne jednostki spełniają najbardziej restrykcyjne normy emisji (Euro 6.2) i wyróżniają się wysokim momentem obrotowym. Nowa, 8-przełożeniowa automatyczna skrzynia biegów EAT8 zapewnia szybką i płynną reakcję. Zaawansowane technologie, takie jak wysokie ciśnienie wtrysku (200 barów) w silnikach PureTech czy system Stop&Start, pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2.

 


 

Technologia DS7.

 

Kokpit nowego DS7 to epicentrum technologii w najczystszej formie​. Począwszy od systemów, które pozwalają na identyfikację spadku poziomu koncentracji kierowcy, po technologię odciążającą kierowców, przejmując stery nad samochodem! Zapraszamy do dalszej lektury.

 

D S  C O N N E C T E D  P I L O T: PROWADŹ LUB DAJ SIĘ PROWADZIĆ

DS CONNECTED PILOT to system, który przejmuje stery DS 7 CROSSBACK i odciąża kierowcę, jednocześnie umożliwiając mu przejęcie kontroli nad samochodem w dowolnej chwili. To kolejny krok na drodze rozwoju samochodów autonomicznych. System utrzymuje zadaną prędkość i bezpieczny dystans dzielący samochód od pojazdu z przodu. Trajektorię jazdy kontroluje progresywnie za pośrednictwem układu kierowniczego. Jest aktywny w zakresie prędkości 0–180 km/h. Potrafi  zatrzymać samochód i sprawić, że ruszy z miejsca. Szczególnie przydaje się podczas jazdy w korkach lub na autostradzie, poprawiając bezpieczeństwo i komfort podróży.

DS connected pilot1.PNG

 

D S  P A R K  P I L O T: PARKOWANIE NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTE

Ta nowa technologia pozwala na autonomiczne wykonywanie manewrów parkowania prostopadłego i równoległego przez samochód bez udziału kierowcy. DS PARK PILOT wybierze miejsce parkingowe odpowiednie dla gabarytów DS 7 CROSSBACK. Pomiar jest możliwy w trakcie mijania tego miejsca z prędkością do 30 km/h.

DS park pilot2.PNG

 

D S  N I G H T  V I S I O N: DOSKONAŁA WIDOCZNOŚĆ

DS night vision pilot3.PNG

 

DS NIGHT VISION zapewnia kierowcy optymalną widoczność w nocy, umożliwiając szybką reakcję na ewentualne zagrożenie. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych i zwierzęta znajdujące się do 100 metrów przed samochodem. Obraz drogi pojawia się na cyfrowym zestawie wskaźników. Zidentyfikowane niebezpieczeństwo jest podświetlone na żółto. Gdy kierowca nie zareaguje, kolor zmienia się na czerwony i pojawia się sygnał dźwiękowy. Ostrzeżenie pozwala uniknąć zderzenia.

 

 

 

D R I V E R  A T T E N T I O N  M O N I T O R I N G: STRAŻNIK KONCENTRACJI

DS driver attention 4.PNG

DS 7 CROSSBACK wykorzystuje technologię DS DRIVER ATTENTION MONITORING, która pozwala na identyfikację spadku poziomu koncentracji kierowcy. Znajdująca się nad kierownicą kamera na podczerwień monitoruje ruchy powiek, kierunek spojrzenia oraz ruchy głowy kierowcy. Współpracuje z drugą kamerą, która monitoruje trajektorię samochodu i nieustannie sprawdza, czy kierowca utrzymuje właściwy tor jazdy. Gdy układ DS DRIVER ATTENTION MONITORING wykryje nieprawidłowości w jednym ze wskazanych zakresów, automatycznie uruchamia sygnał dźwiękowy, a odpowiedni komunikat pojawia się na ekranie centralnym. System jest aktywny zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

D S  A C T I V E   L E D  V I S I O N: WIDZIEĆ I BYĆ WIDZIANYM

DS ACTIVE LED VISION łączy styl z zaawansowaną technologią. Trzy obrotowe moduły LED uzupełniają centralny projektor LED. Oświetlenie dostosowuje sposób pracy do kąta skrętu kierownicy, prędkości samochodu i warunków meteorologicznych. Może zmieniać kąt i nachylenie wiązki światła. Jej siła może być zwiększana lub redukowana, a kształt jest dobierany tak, aby możliwie najbardziej skutecznie oświetlić drogę przed samochodem.

Dostępnych jest sześć trybów pracy:

•  Parking

• Miasto: wiązka światła jest szersza, aby optymalnie oświetlić ewentualne niebezpieczne obiekty, znajdujące się na skraju drogi.

• Trasa: tryb aktywny od prędkości 50 km/h, wiązka światła jest wydłużona (dostosowana zwłaszcza do jazdy po drogach podrzędnych), jednak wciąż wystarczająco szeroka, by wykryć potencjalne niebezpieczeństwo znajdujące się na skraju drogi.

• Autostrada: tryb aktywny od 110 km/h, wiązka światła jest jeszcze bardziej intensywna. Projektor i moduły LED są podniesione, by dodatkowo zwiększyć zasięg oświetlenia.

• Zła pogoda: gdy pracują wycieraczki, wiązka oświetla oznaczenia poziome na drodze, a projektor pracuje z mniejszą mocą, by uniknąć oślepienia kierowcy.

• SmartBeam: tryb aktywny po włączeniu funkcji automatycznych świateł. Zasięg i moc wiązki światła są dostosowane do warunków na drodze i obecności innych pojazdów, zapewniając maksymalne możliwe doświetlenie drogi.

 

A C T I V E   S A F E T Y  B R A K E

System pozwala uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki. Jest aktywny od prędkości 5 km/h. W przypadku chwilowej dekoncentracji kierowcy kamera zamontowana na szczycie przedniej szyby, wspomagana przez radar, wykryje obecność innych pojazdów lub pieszych i w razie potrzeby zwolni albo zatrzyma samochód bez udziału kierowcy.

D S  C O N N E C T E D C A M

DS connect cam6.PNG

 

Zamontowana w podstawie wewnętrznego lusterka wstecznego kamera pozwala rejestrować zdjęcia i materiały wideo. Łącze WiFi umożliwia transfer danych do smartfona.

 

 

 

K A M E R A  C O F A N I A  I  W I D O K 360

DS kamera cofania i widok 360 7.PNG

Kamera aktywuje się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego i wyświetla na centralnym ekranie dotykowym widok z tyłu samochodu. Dostępny jest również widok z lotu ptaka. 

 

 

 

A L A R M  N I E Z A M I E R Z O N E G O   P R Z E K R O C Z E N I A   L I N I I

DS alarm niezaierzonego przekroczenia linii 8.PNG

 

Wykrywa niezamierzone przekroczenie linii i koryguje trajektorię samochodu. Aby utrzymać samochód w pasie ruchu, używa układu kierowniczego. Migająca kontrolka na zestawie wskaźników informuje, że system koryguje tor jazdy.

 

 

 

S Y S T E M   A K T Y W N E J   K O N T R O L I   M A R T W E G O   P O L A

DS system przekorczenia linii 9.PNG

 

Ostrzega kierowcę o obecności innego pojazdu w martwym polu. W bocznym lusterku wstecznym zapala się dioda. Gdy układ wykryje ryzyko kolizji, skoryguje tor jazdy, by jej uniknąć.

 

 

 

D Ź W I Ę K   W   N A J C Z Y S T S Z E J   F O R M I E

Za projekt nagłośnienia odpowiada firma FOCAL®, francuski lider projektowania i produkcji profesjonalnych rozwiązań audio Hi-Fi, zwłaszcza dla branży motoryzacyjnej. Najwyższej klasy system Hi-Fi o nazwie FOCAL Electra® składa się z czternastu głośników, harmonijnie wkomponowanych we wnętrze DS 7 CROSSBACK. Zapewniają one niespotykaną jakość emisji dźwięku.

D S   S E N S O R I A L   D R I V E

DS sensorial drive 11.PNGDS 7 CROSSBACK dopasowuje się do gustu i upodobań poprzez liczne możliwości personalizacji. System DS SENSORIAL DRIVE to zaproszenie do świata wyjątkowych doznań wizualnych, pozwala wybrać nastrój Cashmere lub Titanium. Oświetlenie PolyAmbient emitowane jest przez specjalne wiązki w panelach drzwi, w jednym z ośmiu kolorów: Blanc Cristal, Bleu Saphir, Gris Quartz, Orange Ambre, Rouge Carmin, Rouge Grenat, Vert Opale lub Violet Spinelle.

CENNIK.png


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat DS7?

Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

 

OFERTA TYGODNIA

 

21471.png

Zobacz